Gwiazdy

Aktor znany z "Nagiej broni" nie żyje. Artysta miał 79 lat

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
świeca
Anshuman Tiwary/Getty ImagesFred Ward nie żyje

Fred Ward - amerykański gwiazdor znany z występów w takich filach jak "Naga broń" czy "Ucieczka z Alcatraz" - nie żyje. Aktor miał 79 lat. O odejściu artysty w specjalnym oświadczeniu poinformował jego przedstawiciel.

Fred Ward nie żyje

Amerykański aktor Fred Ward nie żyje. Mimo że artysta zmarł w sobotę 8 maja, wiadomość o jego śmierci trafiła do mediów dopiero teraz. Smutne wieści w specjalnym oświadczeniu przekazał przedstawiciel gwiazdy Ron Hoffman. Mężczyzna przedstawił również ostatnią wolę aktora.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Życzeniem Freda Warda było, aby wszelkie hołdy upamiętniające były składane w formie darowizn na rzecz Centrum Przewlekłej Encefalopatii Pourazowej Uniwersytetu w Bostonie - czytamy w oświadczeniu.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Artysta miał 79 lat.

Fred Ward. W jakich filmach wystąpił?

Fred Ward karierę filmową rozpoczął w latach 70. Wystąpił wtedy u boku Jeffa Bridgesa w westernie "Hollywoodzki kowboj". Jednak jego przepustką do sławy okazał się film "Ucieczka z Alcatraz", gdzie zagrał jedną z głównych ról. W kolejnych latach można go było zobaczyć w takich produkcjach, jak "Pierwszy krok w kosmos", "Wstrząsy", "Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga", a także "Miami blues".

Ostatni raz na dużym ekranie pojawił się w 2009 roku. Zgrał wtedy Ronalda Reagana w filmie "Kryptonim Farewell".

 

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Anshuman Tiwary/Getty Images

Pozostałe wiadomości