Gwiazdy

Filip Chajzer zagrał w filmie o Powstaniu Warszawskim. "Zapału mam zdecydowanie więcej niż talentu aktorskiego"

Gwiazdy

Filip Chajzer

Nie od dziś wiadomo, że Filip Chajzer uwielbia angażować się w sprawy istotne społecznie. Nie po raz pierwszy także jego nazwisko pojawia się w kontekście upamiętnienia Powstania Warszawskiego. Prowadzący Dzień Dobry TVN poinformował właśnie, że zagrał w filmie, który opowiada o ludziach, żyjących w czasach tego wielkiego zrywu niepodległościowego.

Filip Chajzer zagrał w filmie

Na profilach Filipa Chajzera w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać prowadzącego Dzień Dobry TVN w stroju powstańczym, w otoczeniu młodych osób, także wystylizowanych na lata wojny. Okazje się, że to kadr z filmu, w którym zagrał.

- Długo zastanawiałem się czy to wypada, ale ostatecznie zdecydowałem, że jeśli moje "zasięgi" mogą pomóc młodym ludziom, którzy za własne pieniądze postanowili nakręcić film o Powstaniu Warszawskim to - ok, wchodzę w to! Pomagam jak umiem najlepiej. Oczywiście zapału mam zdecydowanie więcej niż talentu aktorskiego, ale to proszę wybaczyć - wyjaśnił dziennikarz.

Film, o którym mowa to "Odebrano mi młodość". Tytuł jest jednocześnie cytatem jednej z bohaterek - Marii Kowalskiej.

- Miałem zaszczyt zagrać (przyszłego) męża p. Marii, która w Powstaniu była sanitariuszką. Poznali się w szpitalu polowym. Konwencja to wywiady z Powstańcami, które przeplatają retrospekcje grane przez pasjonatów historii . Jestem pod wielkim wrażeniem Waszego profesjonalizmu. Plan w wyglądał bardzo PRO - efekt też - zauważył Filip Chajzer.

Film "Odebrano mi młodość"

Produkcja, w której wystąpił Filip Chajzer to hołd dla Powstańców Warszawskich. Wszyscy, którzy brali udział w jej powstawaniu, pracowali nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia.

W filmie swoimi wspomnieniami dzielą się osoby, które brały udział w Powstaniu Warszawskim, a za scenariusz i reżyserię odpowiadała Joanna Jasitczak - wolontariuszka w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

Przy okazji premiery filmu uruchomiona została zbiórka na rzecz Powstańców Warszawskich oraz na kolejne produkcje, mające na celu upamiętnienie tego, co wydarzyło się latem 1944 roku w Warszawie.

Zobacz wideo: 77. rocznica Powstania Warszawskiego. Miasto oddało cześć bohaterom

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości