Gwiazdy

Oświadczenie ws. stanu zdrowia Elżbiety II. Królowa nie weźmie udziału w uroczystościach

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
PAP/tvn24.pl
Cover video/ x-newsKrólowa Elżbieta II

Królowa nie weźmie udziału w nabożeństwie w Niedzielę Pamięci w Londynie - przekazał Pałac Buckingham. Powodem są kolejne kłopoty zdrowotne Elżbiety II. Co się stało?

Problemy zdrowotne Elżbiety II

Media na całym świecie rozpisują się na temat stanu zdrowia 95-letniej Elżbiety II. Ostatnio monarchini musiała odwołać m.in. swoją podróż do Irlandii Północnej i wyjazd na szczyt COP26 w Glasgow. Lekarze zalecili jej odpoczynek przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie. 

Zobacz wideo: Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Dzień Dobry TVN

Pierwsze publiczne wystąpienie królowej po tej przerwie miało nastąpić 14 listopada (niedziela). Na ten dzień przypadło jedno z najważniejszych świąt w brytyjskim kalendarzu. Dzień Pamięci związany jest z upamiętnieniem weteranów brytyjskich sił zbrojnych.

Oświadczenie Pałacu Buckingham

W niedzielę 14 listopada Pałac Buckingham poinformował jednak, że monarchini nie weźmie udziału w nabożeństwie.

Królowa, po naciągnięciu mięśni pleców, z wielkim żalem podjęła dziś rano decyzję, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszych uroczystościach Niedzieli Pamięci pod The Cenotaph. Jej Wysokość jest rozczarowana, że opuści tę uroczystość

Według brytyjskich mediów do urazu doszło niedawno i istnieją przypuszczenia, że jest on efektem przejazdów samochodem i stania. Podobno nie ma to związku z ostatnią hospitalizacją królowej. Jak podaje Sky News, monarchini, która pozostanie w niedzielę na zamku w Windsorze, ma nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie mogła zgodnie z planem wrócić do wykonywania lekkich obowiązków.

Wieniec w imieniu Elżbiety II złoży książę Karol. W uroczystości wezmą również księżna Camilla, William i Kate oraz premier Boris Johnson.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: PAP/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Cover video/x-news

Pozostałe wiadomości