Gwiazdy

Elektryczne Gitary wydały nową płytę. Czy śpiewają na niej o pandemii?

Gwiazdy

Elektryczne Gitary powracają! Zespół znany przez wszystkie pokolenia - zarówno te starsze, jak i młodsze - z Kubą Sienkiewiczem na czele, 30 kwietnia wyda album "2020". W Dzień Dobry TVN lider grupy zdradził, jak brzmiała pierwotna nazwa płyty i czemu śpiewają na niej o Brexicie.

Jak brzmi nowa płyta Elektrycznych Gitar?

Będzie to płyta inna niż dotychczas. Przede wszystkim dlatego, że produkcją muzyczną po raz pierwszy zajął się ktoś z zewnątrz, czyli Sławek Pietrzak. Na albumie znajdziemy się aż dwanaście piosenek, napisanych przez Kubę Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy - nowe aranżacje dwóch znanych utworów: "Dzieci" oraz "Człowiek z liściem".

Płyta ma nowe brzmienie typu electro-pop. Produkcja muzyczna była poświęcona osobie z zewnątrz. Ciało tańczy, a łzy same ciekną

- opowiada barwnie o swoim "najnowszym dziecku" Sienkiewicz.

O czym Elektryczne Gitary śpiewają w 2020 roku?

Elektryczne Gitary łączą pokolenia. Ich największe hity, jak "To już jest koniec" czy "Kiler" podśpiewują zarówno dziadkowie jak i ich wnuczęta. Czym tym razem zaskoczy swoich fanów zespół z trzydziestoletnim stażem?

Materiał powstał jeszcze przed epidemią, ale piosenki swoimi skojarzeniami dobrze wchodzą w ten czas. W ostatniej chwili zmieniliśmy też nazwę płyty. Z pierwotnej, nawiązującej do elektroniki nazwy: "E-gitary", zrezygnowaliśmy na rzecz prostego "2020". Tytuł ten każdy będzie mógł zinterpretować po swojemu. Nikt z nas nie wie przecież, co się wydarzy. A motywy są bardzo różne - ucieczka przed wolnością w marzenia, zamknięcie, a nawet temat Brexitu. Pierwszy singiel również jest zaangażowany ekologicznie, więc jak mówię - motywów jest wiele

- wyjaśnił Kuba Sienkawicz. Nasi prowadzący zapytali również najsławniejszego lekarza wśród muzyków - jak lubią nazywać Sienkiewicza fani - o jego drugą profesję, czyli właśnie o praktykę lekarską.

Wykonuję dalej praktykę lekarską, choć wygląda to specyficznie. Większość pacjentów decyduje się na konsultacje telefoniczne lub wideokonferencje. Zdarza mi się odwiedzać niektórych podczas wizyt domowych, choć rzadko. Praktyka lekarska wyraźnie zwolniła obroty

- kwituje lider Elektrycznych Gitar.

Frontman przygotował również niespodziankę dla widzów Dzień Dobry TVN, wykonując piosenkę z nowej płyty, pt. "Najwyższa pora". Posłuchajcie jej poniżej. Album można zamawiać od 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records - na płycie CD oraz podwójnym winylu. Znajdziecie je w sklepie internetowym SP Records.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości