Gwiazdy

2. rocznica śmierci Gienka Loski. Na nagrobku artysty pojawił się piękny pomnik

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Gienek Loska

Gienek Loska - zwycięzca programu "X Factor" - zmarł 9 września 2020 r. W wieku 45 lat odszedł w rodzinnym domu na Białorusi. Tam też został pochowany. - Po raz pierwszy prezentujemy zdjęcia pomnika godnego pamięci Gienka - czytamy.

Nagrobek Gienka Loski

9 września mija druga rocznica śmierci Gienka Loski. Z tej okazji Polska Fundacja Muzyczna zamieściła na swoim profilu na Facebooku fotografie nagrobka gitarzysty i piosenkarza.

Odszedł w swoim rodzinnym domu w Biełooziersku na Białorusi po ponad dwóch latach zmagań z pogarszającym się zdrowiem. Przez cały ten czas Polska Fundacja Muzyczna była w stałym kontakcie z nim i rodziną, dzięki licznym podróżom na Białoruś naszej wolontariuszki Agnieszki. Po raz pierwszy prezentujemy zdjęcia pomnika godnego pamięci Gienka 

Zobacz wideo: Rozmowy o śmierci

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Jak podkreślono, nagrobek został ufundowany ze środków zebranych przez Fundację oraz mamę artysty. Jego autorem i wykonawcą jest miejscowy rzeźbiarz Witalij Kozenka. Pomnik zgodnie z tamtejszą tradycją można podziwiać z obu stron. - Wkrótce Polska Fundacja Muzyczna uruchomi prace nad stroną internetową poświęconą Gienkowi Losce - zapowiedziano.

Gienek Loska - życiorys

Gienek Loska urodził 8 stycznia 1975 w Biełooziersku, gdzie muzykował już jako dziecko. W latach 90. wraz z zespołem Seven B przeprowadził się do Polski. Muzycy koncertowali na ulicach oraz w klubach. Gienek Loska wziął udział w kilku telewizyjnych programach, ale to zwycięstwo w "X Factor" stało się jego przepustką do kariery. Był w drużynie Czesława Mozila i z każdym odcinkiem jego wyjątkowy wokal w połączeniu z brzmieniem gitar zachwycał słuchaczy.

Artysta w 2018 wybrał się do rodzinnego domu w Biełooziersku. Pewnego dnia wyszedł i się przewrócił. W szpitalu stwierdzono rozległy wylew krwi do mózgu. Od tamtego czasu przebywał w śpiączce.

Zobacz wideo: Świat żegna królową Elżbietę II

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Bławicki/East News

Pozostałe wiadomości