Gwiazdy

Miss USA polskiego pochodzenia popełniła samobójstwo. Wyskoczyła z 29. piętra budynku

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
świeczka, pożegnanie, śmierć

Cheslie Kryst została odnaleziona martwa. Prezenterka i miss USA 2019 w mieszkaniu zostawiła list, a w mediach społecznościowych opublikowała pożegnalne zdjęcie. Miała 30 lat.

Kim była Cheslie Kryst?

Cheslie Corrinne Kryst urodziła się 28 kwietnia 1991 roku w stanie Michigan jako córka Polaka i Afroamerykanki. Miała czwórkę rodzeństwa. Już kiedy była nastolatką dostrzeżono jej urodę, przez co wygrywała różne konkursy piękności. Nie zdecydowała się jednak na zawód modelki i w 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Biznesu, uzyskując dyplom z marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi. Po ukończeniu studiów licencjackich zapisała się do szkoły podyplomowej i została prawniczką. W 2019 roku zdobyła tytuł Miss USA. Okrzyknięto ją najstarszą królową piękności, ponieważ po koronę sięgnęła w wieku 28 lat oraz 4 dni. Po konkursie zaczęła pracę jako korespondentka rozrywkowego programu "Ekstra". Otrzymała za to dwie nominacje do nagrody Emmy.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Modelka i prawniczka zyskała sporą popularność. Swoje media społecznościowe niejednokrotnie wykorzystywała do tego, by poruszać tematykę zdrowia psychicznego. Opowiadała, jak pokonywać trudności dnia codziennego, dzieliła się sposobami, jak radzić sobie ze stresem i tłumaczyła, jak dbać o to, by nie czuć presji i dobrze sypiać. 

Cheslie Kryst nie żyje

W niedzielę 30 stycznia około 7:15 Cheslie Kryst popełniła samobójstwo. Została znaleziona martwa pod luksusowym budynkiem przy West 42nd Street na Manhattanie. Miss USA wyskoczyła z 29. piętra 60-piętrowego wieżowca. Miała mieszkanie w tym budynku na 9. piętrze - 20 pięter wyżej znajdował się taras. Policja w jej apartamencie odnalazła list pożegnalny, w którym przekazała majątek swojej mamie. Do zaistniałej sytuacji odnieśli się już najbliżsi gwiazdy.

- Jej wielkie światło swoim pięknem i siłą inspirowało ludzi na całym świecie. Troszczyła się, kochała, śmiała się i błyszczała. Cheslie ucieleśniała miłość i służyła innym - czy to poprzez swoją pracę, jako prawniczka walcząca o sprawiedliwość społeczną, czy jako Miss USA i gospodyni "Extra" czy - co najważniejsze - jako córka, siostra, przyjaciółka, mentorka i koleżanka. Wiemy, że jej wpływ będzie trwał nadal - czytamy w oświadczeniu rodziny udostępnionym przez "Daily Mail".

Powód popełnienia samobójstwa nie jest znany. Zaledwie kilka godzin wcześniej Kryst opublikowała swoje zdjęcie na Instagramie, które opatrzyła słowami: "Niech ten dzień przyniesie ci odpoczynek i spokój".

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Peter Dazeley/Getty Images

Pozostałe wiadomości