"Bo we mnie jest seks", czyli film o Kalinie Jędrusik. W roli głównej Maria Dębska

Maria Dębska
Maria Dębska
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kalina Jędrusik była wybitną aktorką, która przyciągała uwagę ekscentrycznym zachowaniem i barwną osobowością. Opowiadający o jej życiu film niebawem pojawi się w kinach. Główną rolę gra w nim Maria Dębska.

Maria Dębska jako Kalina Jędrusik

Kalina Jędrusik była prawdziwą gwiazdą lat 60. Zupełnie nie przypominała ówczesnej kobiety – miała własne zasady, co nie zawsze podobało się społeczeństwu, a często nawet władzy. Swoim seksapilem wywoływała oburzenie pań i ciekawość mężczyzn.

Jej stroje, wypowiedzi i zachowanie sprawiły, że nazywana była naczelną skandalistką PRL-u. Kontrowersyjna, przyciągająca uwagę aktorka i piosenkarka żyła w trójkącie ze swoim mężem, Stanisławem Dygatem (w filmie Leszek Lichota) oraz Luckiem (Krzysztof Zalewski). Obecnie mówi się o niej jako ikonie polskiej popkultury.

Gwiazdy w filmie „Bo we mnie jest seks”

Życiu gwiazdy towarzyszy atmosfera skandalu i szalonej zabawy w elitarnym towarzystwie. Pojawia się tam między innymi Kazimierz Kutz (Borys Szyc), Tadeusz Konwicki (Paweł Tomaszewski), a także twórcy Kabaretu Starszych Panów – Jeremi Przybora (Rafał Rutkowski) i Jerzy Wasowski (Dariusz Basiński).

Wcielająca się w postać Kaliny Jędrusik Maria Dębska wystąpiła wcześniej w takich filmach jak "Zabawa, zabawa" czy "Moje córki krowy".

„Bo we mnie jest seks” w reż. Katarzyny Klimkiewicz na ekranach kin pojawi się 12 listopada 2021 roku.

Anna Wendzikowska i filmy o sensie życia. Zobacz video:

Anna Wendzikowska i filmy o sensie życia
Źródło: x-news

Zobacz także:

Autor: Sylwia Wołoch

Źródło: next-film.pl

Źródło zdjęcia głównego: TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości