film biograficzny

  film biograficzny

  W kinach właśnie pojawił się film o życiu Elvisa Presleya. Warszawski pokaz przyciągnął tłum osobistości ze świata mediów i kultury. Przed kamerą Dzień Dobry TVN gwiazdy opowiedziały, jak postrzegają legendarną postać króla rock'n'rolla.

  Małgorzata Foremniak otrzymała nominację w kategorii "Najlepsza aktorka" na festiwalu Mastercard Off Camera za rolę Małgorzaty Płonki w "Sonacie". W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o tej poruszającej produkcji i zdradziła, czy była ona dla niej wielkim wyzwaniem.

  Kalina Jędrusik była wybitną aktorką, która przyciągała uwagę ekscentrycznym zachowaniem i barwną osobowością. Opowiadający o jej życiu film niebawem pojawi się w kinach. Główną rolę gra w nim Maria Dębska.

  Nad swoją filmową biografią Cher będzie pracować z Judy Craymer i Garym Goetzmanem, którzy wyprodukowali musical "Mamma Mia". Za scenariusz ma odpowiadać zdobywca Oscara Eric Roth, o którym w ostatnich latach było głośno za sprawą filmu "Narodziny gwiazdy". Biografia Cher wpisuje się w trend filmów o muzykach i będzie jednym z niewielu tego typu filmów o kobietach muzykach.

  Madonna to ikona w świecie muzyki i szeroko pojętego show-biznesu. Od 50 lat wydaje płyty, gra w filmach i bierze udział w innych projektach. Już niedługo będzie mogła dopisać do swojej listy kolejne osiągnięcie. Madonna będzie współtworzyć scenariusz do filmu autobiograficznego - to także ona wcieli się w rolę reżysera.

  Fanów kina i muzyki czeka nie lada gratka. Do Sieci trafił najnowszy zwiastun filmu biograficznego opowiadającego o drodze na szczyt ikony muzyki soulowej i bluesowej Arethy Franklin. W główną rolę wcieliła się utalentowana aktorka i wokalistka Jennifer Hudson. Premiera filmu "Respect" planowana jest na koniec tego roku.

  Od uzależnienia od narkotyków po uzależnienie od sportu. Czy łatwo zmienić nałóg na nałóg? "Najlepszy", czyli historia polskiego podwójnego triatlonisty Jerzego Górskiego, to film wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego, który zasłynął ze swojej ostatniej produkcji ("Bogowie"). W Dzień Dobry TVN aktorzy: Szymon Piotr Warszawski, Kamila Kamińska i Mateusz Kościukiewicz opowiedzieli o pracy nad filmem. Czy to będzie sukces na miarę "Bogów", czyli historii Zbigniewa Religi?