Biografia księcia Harry'ego. Kto jest czarnym charakterem, a kogo ukazano w pozytywnym świetle?

Książę Harry i Meghan
X-News
10 stycznia do księgarń trafiła biografia księcia Harry'ego. Brytyjscy dziennikarze dokładnie przeanalizowali treść książki i wskazali, których członków rodziny królewskiej młodszy syn króla Karola pokazał w dobrym świetle, a z kogo uczynił czarny charakter. Kto spotkał się z przychylnością księcia, a kto został pokazany w złym świetle?

Książę Harry o ojcu

"Spare", czyli biografia księcia Harry'ego trafiła do księgarń 10 stycznia. Jeszcze na długo przed publikacją pozycja budziła ogromne emocje i kontrowersje. Kiedy książka w końcu się ukazała, dziennikarze BBC postanowili sprawdzić, jak książę Harry opisał poszczególnych członków królewskiej rodziny. Z ich analizy wynika, że najlepiej wypadł król Karol III.

Brytyjska rodzina królewska

DD_20220909_Woroch_live_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Dziennikarze są zdania, że zawarty w biografii opis monarchy jest "w dużej mierze sympatycznym portretem". Co ciekawe, w książce nie pojawiają wątki, o których czytelnicy już by nie wiedzieli. Harry "wzmacnia jego wizerunek" i przedstawia Karola jako mężczyznę "wrażliwego", który po śmierci księżnej Diany walczył o utrzymanie emocjonalnej więzi z synem.

Mimo to w książce są fragmenty, które mogą się nie spodobać królowi. Harry mocno uderza w Kamilę, małżonkę króla. Syn Karola III oskarża ją kontakty z brukowcami w celu poprawienia przypisywanego jej od początku wizerunku "czarnego charakteru". Zdaniem księcia taka strategia jest bardzo niebezpieczna. Co ciekawe, książę dostrzega w Kamili również coś dobrego. Ceni ją za spokój i szczęście, jakie dała jego ojcu po śmierci księżnej Diany. Pozytywnie odnosi się również do jej działalności na rzecz ofiar przemocy domowej.

Co książę napisał o Williamie i Kate?

W najgorszym świetle przedstawiony został jednak książę William. To, że bracia nie mają ze sobą najlepszych relacji nie jest żadną tajemnicą, a przytoczone w książce historie z pewnością podsycą ten konflikt. Harry opisuje w książce m.in. sytuację, w której brat miał go zaatakować i powalić na podłogę. - William jest tu prezentowany jako zły, sfrustrowany, zestresowany, mający wiele psychicznych blokad starszy brat. To nie pasuje do jego publicznego wizerunku uprzejmego, przystojnego, empatycznego członka rodziny królewskiej - podsumowuje BBC.

Książę Harry ma nie najlepsze zdanie również o księżnej Kate. Mimo że Harry sam wielokrotnie powtarzał, że nie podoba mu się przedstawianie relacji Kate i Meghan jako rywalizacji, to w "Spare" właśnie tak ją przedstawia. Książę zdradził m.in. że Kate nie przepada za przytulaniem i nie dzieli się błyszczykiem do ust.

Książę Harry o żonie

Książka poświęcona jest wydarzeniom sprzed poznania Meghan, dlatego napisano o niej stosunkowo niewiele. Jeśli już jej wątek się pojawia, to Amerykanka przedstawiana jest w bardzo pozytywnym świetle Książę nie ukrywa, że "Meg" - jak sam ją nazywa - odmieniła jego życie. Pisze, że bez niej stworzenie "Spare" byłoby "logistycznie, fizycznie, emocjonalnie i duchowo" niemożliwe.

Warto dodać, że w biografii książę Harry opowiada nie tylko o rodzinie królewskiej, a także o własnych problemach, z którymi przyszło mu się zmierzyć. Napisał o alkoholu, imprezach i narkotykach. Opisał również moment, w którym stracił dziewictwo i przybliża szczegóły dotyczące afery, jaką wywołał, gdy pojawił się na balu przebierańców w nazistowskim mundurze. Wyznaje również, ilu talibów zabił podczas służby w Afganistanie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

"60 Minutes: wywiad z księciem Harrym" można zobaczyć w TVN24 GO. W sobotę, 14 stycznia o godz. 11:30 materiał będzie można obejrzeć na antenie TVN. Rozmowa jest tez dostępna w serwisie player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: kgo//az/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości