Anna Wendzikowska postawiła sobie ambitny cel. Z jego realizacją chce zdążyć przed 40-stką

Anna Wendzikowska
Tomasz Urbanek/East News
Anna Wendzikowska odpoczywa w Gwadelupie, będącej departamentem zamorskim Francji. Dziennikarka zdradziła, że wyjazd na rajską wyspę to nie są jedynie wakacje, ale także część wielkiego marzenia. Aby je zrealizować, gwiazda musi się pospieszyć.

Podróże Anny Wendzikowskiej

Anna Wendzikowska słynie z miłości do podróży. Dziennikarka skrupulatnie dokumentuje swoje pobyty w najdalszych zakątkach świata, dzieląc się pięknymi fotografiami ze swoimi fanami. Tym razem postanowiła się wybrać na rajski archipelag na Karaibach.

- Jestem na Gwadelupie! Niby to departament zamorski Francji, ale ma swojego prezydenta i w sumie nie zamierzam tego z nikim konsultować. Liczę Gwadelupę jako kolejny kraj na mojej liście - napisała Anna Wendzikowska, publikując zdjęcie nad pięknym basenem. - Miałam taki plan, żeby odwiedzić 100 krajów do końca tego roku, do pewnych moich okrągłych urodzin... Wiadomo, co przyszło, więc plan się posypał... - zdradziła

Gwadelupa jest francuskim departamentem zamorskim, dysponujący takimi samymi prawami jak departamenty Francji metropolitalnej. Dzięki temu położona grupa egzotycznych wysp wchodzi w skład Unii Europejskiej. Oprócz Gwadelupy, do departamentów zamorskich, zwanych DOM (z fr. département d'outre-mer), zalicza się: Martynika, Gujana, Majotta i Reunion.

Wyzwanie Anny Wendzikowskiej

Dziennikarka specjalizująca się w tematyce filmowej już 7 września skończy 40 lat. Okrągłe urodziny są więc doskonałym pretekstem do zrealizowania ambitnego założenia.

- Uważam, że marzenia nie są po to, żeby je mieć, ale po to, żeby je realizować... Więc ja się nie poddaję, muszę przeliczyć, jestem jakoś na kraju 90+ i jeszcze nie zrezygnowałam... - deklaruje Anna Wendzikowska. - Zobaczymy, ile się uda podczas tej podróży... plan zmienia się z dnia na dzień... - zapowiada tajemniczo.

Jako zapalona turystka, Anna Wendzikowska zwiedziła już m.in. Koreę Południową, Stany Zjednoczone, Bahamy, Malediwy i Seszele. To jednak tylko niektóre z pozycji na długiej liście jest niezwykłych wojaży.

Zobacz wideo: Sex i rock’n’roll, czyli legendy muzyki na ekranie

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Najstarszy mężczyzna na świecie ma 112 lat i 326 dni. W czym tkwi sekret jego długowieczności?

Kierowca autobusu uratował chłopaka przed pobiciem. Zdarzenie nagrały kamery przemysłowe. "Fantastyczny i odważny"

Małgorzata Rozenek-Majdan o powiększeniu rodziny: Dałam Radkowi synów, a on mi córeczkę

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości