egzotyczne podróże

  egzotyczne podróże

  Kair, Marsa Alam czy Hurghada to jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Wybieramy je ze względu na całoroczne wysokie temperatury, ciepłe morze i liczne rozrywki. Przed wyjazdem warto wiedzieć, ile kosztuje wiza do Egiptu, czy istnieje możliwość kupna online oraz jakie obyczaje panują w tym kraju.

  Pocztówki, fotografie, dobre wspomnienia - to typowe pamiątki, które przywozimy z wakacji. Natomiast niektórzy podróżujący idą o krok dalej i zabierają ze sobą miejscowe okazy flory i fauny, a nawet trofea. O tym, co turyści sprowadzają do Polski z zagranicznych wypraw oraz co im za to grozi, porozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z rzecznikiem prasowym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, rew. Justyną Pasieczyńską.

  Kajmany to trzy niewielkie wyspy odkryte przez Krzysztofa Kolumba. Ich piaszczyste plaże z turkusową wodą, błękitne niebo i gorący klimat sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na rajskie wakacje. Kajmany słyną jednak nie tylko wśród turystów – jest to również znany raj podatkowy.

  A teraz, razem z naszymi gośćmi, udowodnimy Wam, że można podróżować z małym dzieckiem. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pediatrę dr Anetę Górską-Kot oraz Dorotę i Kamila Chudzików, którzy porzucili wygodne życie i ruszyli z małymi dziećmi w podróż po Azji. Ile miesięcy powinno mieć dziecko, by można je było zabrać w egzotyczną podróż? Jakie dolegliwości mogą dokuczać dziecku w podróży?

  Szachistka Monika Soćko na zawodach w Teheranie wystąpiła w tamtejszym tradycyjnym nakryciu głowy - hidżabie. Jak to w Polsce bywa, internauci odpowiedzieli agresją. Dlaczego nie potrafimy uszanować zwyczajów panujących w innych krajach, jednocześnie wymagając, by obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski stosowali się do naszych? W Dzień Dobry TVN Jan Pirowski powiedział o różnych tradycjach, z którymi spotkał się podczas swoich podróży.

  Natalia Siwiec jest fanką podróżowania i mocnych emocji. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała ją więc czy zdecydowałaby się na wystąpienie w kolejnej edycji "Azja Express". Jeśli tak, to kogo zabrałaby ze sobą?

  Krewetki mogą uczulać, a małże doprowadzić do niestawności. Potrawa z egzotycznej ryby fugu, źle przygotowanej, może zabić. Zaś żywą ośmiornicę przed jedzeniem koniecznie trzeba zamoczyć w specjalnym oleju. Tłuszcz spowoduje, że pssysawki nie przyklejają się do przełyku, co uchroni nas przed uduszeniem. Zobaczcie, które egzotyczne potrawy mogą być dla Was zagrożeniem.

  Poznali się w kolejce do klubu. Połączyła ich pasja do podróżowania. Razem odwiedzili wiele egzotycznych zakątków świata. Dalekie podróże zainspirowały ich do rozkręcenie własnego biznesu. Olga i Tomek tworzą kolorowe komody i stoliki. Dlaczego akurat meble? Kto im pomaga? Skąd czerpią inspiracje? Jaki mają pomysł na rozwój firmy? I czy zarabiają już na swoim oryginalnym hobby?