Gwiazdy

Anna Kalczyńska o łączeniu pracy z życiem rodzinnym. "Można zwariować, a na pewno zatęsknić za sobą"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch

Anna Kalczyńska każdego dnia niezawodnie łączy pracę z domowymi obowiązkami. Niedawno w mediach społecznościowych poruszyła temat balansu między tymi dwiema sferami życia. Jak w zabieganym świecie znajduje chwilę dla siebie i najbliższych?

Anna Kalczyńska o pracy i rodzinie

Praca w mediach bywa nieobliczalna. Każdego dnia poruszane są inne tematy, a reporterzy podróżują po świecie, by opowiedzieć nam o najnowszych wydarzeniach. Niedawno do Nowego Jorku poleciała Anna Kalczyńska, która specjalnie dla nas relacjonowała obchody 20. rocznicy zamachów na WTC. Dziennikarka w sieci dzieliła się zdjęciami z podróży i pokazywała, jak wyglądają kulisy pracy reportera. Po powrocie opublikowała fotografię wykonaną w domowym zaciszu i zdradziła, że docenia swój życiowy balans. Choć łączenie tak intensywnej pracy z życiem domowym nie jest najłatwiejszym zadaniem, dla chcącego nie ma przeszkód. Anna podkreśliła, ze najważniejszym czynnikiem jest to, aby nawet w rozjazdach nie zapominać o bliskich i planować wspólne chwile.

Balans. Dopiero rozpakowałam walizki, a wczoraj zaczęłam pakować dzieciaki na ich pierwszy wyjazd narciarski w sezonie. Za chwilę uciekam też na chwilę w świat z mężem. Można zwariować a na pewno zatęsknić za sobą... prawda? W tej ostatniej, krótkiej rozłące istotny był nie tyle czas, ile dystans i fakt, że wyjechałam daleko, poza Europę. Dzieciaki stęskniły się, owszem, ale raczej z ciekawością słuchały opowieści o innym świecie i doszukiwały się siebie w tej historii. Dlatego właśnie tak ważne, żeby w rozjazdach nie zapominać o sobie, pamiętać o tym, co lubimy i planować wspólne chwile

W dalszej części Anna nawiązała do gazetki widocznej na zdjęciu. Jak przyznała, będąc w Stanach Zjednoczonych, zebrała już inspiracje na nadchodzące Halloween. W tym roku przygotuje dla rodziny domowy rosół i tiramisu, by świętować i cieszyć się chwilami spędzonymi razem.

- Ot, taka gazetka DIY z pomysłami na Halloween - okazała się strzałem w dziesiątkę! Zrobimy w tym roku super imprezę, bazując na opisanych podpowiedziach. Do tego domowy rosół i domowe tiramisu i jesteśmy w domu. Znowu razem - podsumowała.  

Fani komentują słowa Anny

Pod nowym postem Ani fani pozostawili wiele komentarzy. Internauci zgodzili się ze słowami dziennikarki i przyznali, że wypowiedź, jaką zamieściła pod zdjęciem, jest prawdziwa i mądra. W codziennym życiu nie chodzi przecież o wybory między pracą a rodziną. Z powodzeniem można łączyć te dwie rzeczy. Istotna jest tylko dobra organizacja.   "I to jest piękne", "Mądre słowa", "Mądry i piękny teksy" – czytamy pod najnowszym postem prowadzącej Dzień Dobry TVN.

Zobacz wideo:

Trudny powrót do pracy po urlopie Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości