Gwiazdy

Angelina Jolie założyła konto na Instagramie. Dodała pierwszy, niezwykle wzruszający wpis

Gwiazdy

x-news

Angelina Jolie w końcu założyła konto na Instagramie. Jak dotąd, należała do nielicznych gwiazd, które tak długo funkcjonowały bez profilu w mediach społecznościowych. Aktorka swój pierwszy wpis poświęciła bardzo ważnej sprawie. To, co napisała, poruszyło fanów!

Angelina Jolie założyła konto na Instagramie

Angelina Jolie właśnie dodała swój pierwszy wpis na świeżo założonym koncie na Instagramie. Do tej pory gwiazda nie miała własnego profilu, a to bardzo rzadko spotykane zjawisko w branży. O popularności i ogromnej sympatii fanów świadczy także to, że w ciągu zaledwie kilu godzin jej konto zaczęło obserwować ponad 5 milionów ludzi.

Gwiazda postanowiła, że zacznie od bardzo ważnego tematu - sytuacji w Afganistanie.

- To list, który dostałam od nastolatki z Afganistanu . Obecnie mieszkańcy Afganistanu tracą zdolność komunikowania się w mediach społecznościowych i swobodnego wyrażania siebie. Weszłam więc na Instagram, aby podzielić się ich historiami i głosami ludzi z całego świata, którzy walczą o swoje podstawowe prawa człowieka - napisała Angelina Jolie. - Jak inni, którzy są zaangażowani, nie odwrócę się. Nadal będę szukała sposobów na pomoc. I mam nadzieję, że do mnie dołączysz - dodała poruszona.

Angelina Jolie - działalność charytatywna

Angelina Jolie ma na swoim koncie wiele sukcesów w branży filmowej. Jest cenioną aktorką i zagrała w wielu filmach. Otrzymywała dużo nagród, ma fanów na całym świecie. Nie od dzisiaj wiadomo, że Jolie prężnie działa także przy akcjach humanitarnych , jest między innymi ambasadorką dobrej woli UNICEF oraz członkinią Rady Stosunków Międzynarodowych.

Aktorka od 20 lat stara się polepszyć życie uchodźców z różnych krajów. Walczy z ubóstwem i spotyka się z potrzebującymi. W 2010 roku otworzyła szkołę w Tangi w Afganistanie. Chciała, żeby dziewczynki miały szansę na zdobycie wiedzy i wykształcenia. Dlatego dramatyczna sytuacja mieszkańców tego kraju wstrząsnęła aktorką. Gwiazda chce za pomocą Instagrama dać głos tym, którzy go nie mają i pokazać prawdziwe oblicze tego, co dzieje się w Afganistanie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Angelina Jolie w krainie czarów

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości