Gwiazdy

Amy Schumer usunięto macicę. "Było w niej bardzo dużo krwi"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Co nowego w show-biznesie

Amy Schumer od lat cierpi na endometriozę. Z tego powodu miała trudności z zajściem w ciążę i odczuwała duże bóle. Teraz jej choroba na tyle się rozwinęła, że gwiazda trafiła do szpitala. W mediach społecznościowych aktorka podzieliła się informacją, że właśnie usunięto jej macicę i wyrostek robaczkowy.

Problemy z zajściem w ciążę Amy Schumer

Amy Schumer od 2018 roku jest w związku małżeńskim z szefem kuchni i farmerem, Chrisem Fischerem. Para ma syna o imieniu Gene. Chłopiec przyszedł na świat dzięki cesarskiemu cięciu. W kolejnych latach aktorka i jej mąż starali się o rodzeństwo dla swojego pierworodnego, jednak bez skutku. O trudnościach w zajściu w kolejną ciążę spowodowanych endometriozą Amy mówiła w wielu wywiadach.

- Zrobiliśmy zapłodnienie in vitro i to było dla mnie naprawdę trudne. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek mogła ponownie wykonać zapłodnienie in vitro. Zdecydowałam, że nie mogę już nigdy zajść w ciążę. Myśleliśmy o surogacie, ale myślę, że na razie się wstrzymamy - mówiła w "Sunday Today" w 2020 roku.

Kilka miesięcy temu w radiowej rozmowie z Howardem Sternem wyznała jednak, że pandemia i ciągłe przebywanie w domu sprawiło, że zaczęła sobie wyobrażać życie z dwójką dzieci. Zastanawiała się, czy to nie dobry pomysł, by wykorzystać embriony i postarać się o kolejnego potomka. Ostatecznie doszła do wniosku, że to może poczekać.

Amy Schumer przeszła operację usunięcia macicy

Teraz wiadomo, że 40-letnia Amy Schumer już nigdy nie zajdzie w ciążę. Gwiazda opublikowała w sobotę, 18 września w mediach społecznościowych zdjęcie ze szpitala oraz filmik, w którym wyjaśnia, że przeszła operację, w wyniku której usunięto jej macicę, a także wyrostek robaczkowy.

- Jestem po operacji endometriozy i moja macica została usunięta. Lekarz znalazł 30 plamek endometriozy, które usunął. Usunął także mój wyrostek robaczkowy, ponieważ endometrioza go zaatakowała. (...) W mojej macicy było bardzo, bardzo dużo krwi. Jestem obolała - powiedziała Amy Schumer na nagraniu.

Aktorka w podpisie pod postem zwróciła się także do internautek: "Jeśli masz naprawdę bolesne miesiączki, możesz mieć #endometriozę". Jej publikacja wywołała wiele emocji wśród fanów. Pisali: "Tak mi przykro Amy! Wygląda na to, że twoje życie stanie się o wiele mniej bolesne", "Dziękuję bardzo za podzielenie się swoją historią endo. Ponad 200 milionów kobiet na całym świecie cierpi z tego powodu. Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej" czy "O mój Boże, 30?! Jestem szczęśliwa, że już ich nie masz i nie będziesz odczuwać bólu. Zdrowiej dobrze Am!".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Amy Schumer oznajmiła, że już nigdy nie podejmie się in vitro po ciężkiej walce o rodzeństwo dla syna

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości