Zamknął się z parterką i sześciorgiem dzieci w piwnicy. "Zostały zabrane do szpitala i przebadane"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl

Policja z Austrii dokonała nieoczekiwanego odkrycia w Orbitz. Funkcjonariusze weszli do jednej ze starych winnic, a w środku mieszkały dzieci wraz z rodzicami. O głosach dochodzących z tego miejsca alarmowali już wcześniej sąsiedzi.

Dzieci żyły w piwnicy

Sytuację z miejscowości Orbitz opisał portal "Heute". Według doniesień sprawa nabrała tempa, kiedy sąsiedzi poinformowali urzędników gminy o tym, że z piwnicy dochodzą głosy. Wcześniej sami próbowali skontrolować sytuację. Wówczas ze starej winiarni wybiegł 54-latek i spryskał ich gazem pieprzowym, a następnie zastawił drzwi.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Wkrótce później na miejscu pojawiła się policja z prokuratorskim nakazem przeszukania piwnicy. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, zastali 40-letnią kobietę, partnerkę mężczyzny, a także sześcioro dzieci. Najmłodsze z nich ma siedem miesięcy, a najstarsze pięć lat. Co więcej na miejscu odkryto też broń palną. Mężczyzna został zatrzymany, a dzieci trafiły pod kuratelę pomocy społecznej.

Dlaczego rodzina mieszkała w piwnicy?

Niestety jeszcze nie udało się ustalić od kiedy ta rodzina żyła pod ziemią. Mężczyzna pracował na stałe w Anglii, a przed wyjazdem powiedział, że wyjeżdża zaledwie na dwa dni. - Dzieci podobno urodziły się w Wielkiej Brytanii. Tej nocy zostały zabrane do szpitala i przebadane w obecności matki. Dzieci nie były zaniedbane - tłumaczył Stefan Loidl z Komendy Głównej Policji Dolnej Austrii.

Stara winiarnia była pod obserwacją kamer, które zainstalował. Jak podali śledczy 54-latek prawdopodobnie przygotowywał się na koniec świata albo wojnę nuklearną. Obecnie przebywa w areszcie ze względu na atak na policjantów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: spxChrome/Getty Images

Pozostałe wiadomości