Katarzyna Skrzynecka wstrząśnięta pożarami w Turcji. Dramatyczna relacja fanki: "Uciekałam z malutkim dzieckiem"

Pożar lasu
fot. Brais Seara/getty Images
Z każdym dniem sytuacja w Turcji jest coraz bardziej dramatyczna. Od środy wybuchło już 119 pożarów w rejonach Antalyi, Mugli i Tunceli. Sytuację w kraju z przejęciem śledzi aktorka, Katarzyna Skrzynecka, która na swoim koncie na Instagramie podzieliła się informacjami, które do niej dotarły. Pod postem można przeczytać przejmujące relacje z Turcji od Polek, które obecnie tam przebywają.

Turcja płonie – jak wygląda sytuacja?

Świat z niepokojem przygląda się sytuacji w Turcji, gdzie od środy wybuchło już 119 pożarów w 32 prowincjach. Ogień rozprzestrzenia się w regionach wschodniej Tunceli i nad Morzem Śródziemnym – w Mugli i Antalyi. Do tej pory odnotowano 8 ofiar śmiertelnych, a setki osób zostało rannych. Pożary pochłonęły już dziesiątki hektarów lasów i pól uprawnych. Zniszczone zostały domy, co oznacza, że wiele rodzin straciło swój dach nad głową. Pomoc Turcji zaoferowała Unia Europejska, która planuje wysłać helikoptery do zrzucania wody. Władze kraju ustalają przyczynę pożarów. Choć eksperci nie mają wątpliwości, że są to skutki zmian klimatycznych, to sprawdzane są także inne możliwości, jak choćby celowe podpalenia.

Katarzyna Skrzynecka o pożarach w Turcji - w komenatrzach dramatyczne relacje Polek

Na pożary w Turcji nie jest obojętna aktorka, Katarzyna Skrzynecka. Gwiazda podzieliła się na swoim koncie na Instagramie zdjęciami z ostatnich dni oraz z 2017 roku, gdy wraz z mężem przebywali u swoich tureckich przyjaciół w Side, mieście w południowej Turcji. Aktorka zwraca uwagę na dramatyczną sytuację w kraju, a także skalę zniszczeń. Jednocześnie wspomina o apelu, który przesłał jej przyjaciel - aktor Teatru Narodowego w Ankarze - Mirza Bahattin Doğan, w którym prosi o potrzebną pomoc dla Turcji. Pod postem pojawiło się wiele słów wsparcia, a także relacje od osób, które mieszkają w regionach dotkniętych pożarami.

Jedna z fanek aktorki napisała:

Mieszkam w regionie Mugla(marmaris /bodrum), to, co się tu dzieje, jest bardzo smutne. Niestety znów człowiek człowiekowi wilkiem.

Trzeba przyznać, że reakcja aktorki na wydarzenia w Turcji spotkała się z dużym odzewem. Fani docenili jej wrażliwość na problemy innych krajów. Relacja innej obserwatorki pokazuje, jak dramatyczna jest tam sytuacja:

Dziękuję za ten wpis. Turcja płonie. Zaczęło się w środę w Manavgacie, gdzie obecnie mieszkam. Uciekałam z domu z malutkim dzieckiem, bo płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniły - widziałam je z balkonu między budynkami. Side, czyli turystyczna miejscowość ucierpiały najmniej ... dziękować losowi za to... jesteśmy bezpieczni, turyści też. Niestety płoną nadal lasy w górach, wsie... ogień przedostał się do Beşkonak, gdzie organizowane są spływy rwącą górską rzeką... Gündoğmuş, (niedaleko Konaklı i Alanyi) ewakuowane... zbiórka dla poszkodowanych trwa... wczoraj zawieźliśmy pampersy, ubrania i zabawki dla dzieci oraz żywność do punktu zbiórki... Ludzie proszą rząd o pomoc, bo sami nie dają rady... Nadal latają 2 helikoptery nad nami, ale to za mało... nie będę pisać o tym, co piszą turyści na forach - nie takiego widoku nieba oczekiwałam, nie ma rezydenta, chcemy zwrot za wakacje, jutro lecę i czy się opalę... jak człowiek siedział dłuuugo w turystyce, to mu się nawet tego komentować nie chce w obliczu tak ogromnej tragedii.

Pod postem Katarzyny Skrzyneckiej znalazł się także komentarz od Polki, która przebywa obecnie na wakacjach w Turcji:

Jestem właśnie w Turcji ???to jest niesamowite, że w jednej części świata powodzie, a w drugiej susze i pożary ... jestem 5 dzień i nie widziałam błękitu nieba, w powietrzu czuć spaleniznę, a na głowę spada nam popiół

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pasja, która przetrwała pożar

Autor: Martyna Trębacz

podziel się:

Pozostałe wiadomości