Gorące tematy

Chłopiec położył się na asfalcie, żeby zobaczyć Rajd Polski. Jeden z kierowców docenił jego poświęcenie

Gorące tematy

Robert Hundla, pilot rajdowy

Cały Internet szukał chłopca, który postanowił zrobić wszystko, żeby zobaczyć zmagania w trakcie Rajdu Polski. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, jednak prawdziwi kibice nigdy nie odpuszczają. Staś, swoją determinacją poruszył pilota rajdowego, Roberta Hundlę. Ten postanowił go znaleźć i pokazać prawdziwego ducha rajdów.

Chłopca szukał cały Internet

Staś położył się na asfalcie, aby podejrzeć przebieg Rajdu Polski. Do sieci trafiło jego zdjęcie, a kiedy Robert Hundla, pilot rajdowy, zobaczył je, w pierwszym momencie pomyślał, że w trakcie zawodów wydarzyła się jakaś niebezpieczna sytuacja.

- Nie ukrywam, że byłem pełen obaw o zdrowie tego dziecka. Jednak po chwili analizy i uzmysłowieniu, o co tak naprawdę chodzi, ogarnęła mnie potworna złość i frustracja jako człowieka, zawodnika, ale przede wszystkim ojca. Złość skierowana w stronę organizatora oraz osób odpowiedzialnych za przygotowanie tej części Rajdu Polski. Jako czynny zawodnik, mający na koncie ponad 240 startów w zawodach, tak rangi RSMP jak i Mistrzostw Świata, było mi po prostu wstyd. Poczułem niepohamowaną chęć rekompensaty dla tego młodego fana sportu rajdowego - wyjaśnia Hundla.

Wówczas postanowił zamieścić wpis w mediach społecznościowych. Poszukiwania chłopca się rozpoczęły. Internauci zaczęli udostępniać wiadomość. Po kilku godzinach kilkadziesiąt tysięcy ludzi podało dalej post Roberta Hundli.

- Moja złość początkowo przerodziła się w post, który miał być manifestem mojego niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. Jednak po jakiejś chwili postanowiłem zaangażować swoje skromne siły w odnalezienie chłopca i pokazanie tej strony rajdów, która ma go do tego sportu zachęcić. Wydaje mi się, że trafiłem w dosyć czuły punkt wielu moich rajdowych przyjaciół oraz fanów naszej dyscypliny - wyjaśnia nasz rozmówca.

Magia mediów społecznościowych

Po raz kolejny okazało się, że media społecznościowe mają moc. Akcja zataczała coraz szersze kręgi. I tak udało się odnaleźć Stasia oraz jego brata bliźniaka, Tadzia.

- Dzisiaj w wielu miejscach, w których się pojawiam olbrzymia rzesza ludzi pyta mnie o powodzenie akcji i cieszy się wraz ze mną z jej pozytywnego zakończenia. Tak, jak napisałem - nie ma rzeczy niemożliwych, więc finalnie pocztą pantoflową, z ust do ust, z postu na post informacja szła w świat. Rodzice chłopców otrzymali przez znajomych informację, że być może ich dzieciaków szuka połowa Polski. Kiedy mama chłopców napisała: "To chyba moich pociech Pan szuka…", ciężko było mi w to uwierzyć, ale po krótkiej rozmowie telefonicznej mogłem z duma powiedzieć - UDAŁO SIĘ!!! - wspominał Robert.

Bardzo szybko doszło do pierwszego spotkania. - Umówiliśmy się rodzinnie - ja też mam dzieciaki, więc pierwsze spotkanie minęło w doskonałych nastrojach przy lodach i lemoniadzie. Dzieciaki od razu znalazły wspólny język, a rodzice mogli wymienić się całą historią widzianą z rożnych stron - była kupa śmiechu i miłych chwil - zdradził nasz rozmówca w rozmowie z Darią Pacańską, redaktorką dziendobry.tvn.pl.

Fani sportu rajdowego ruszą na Rajd Rzeszowski

Robert Hundla w poście napisał, że jeśli znajdzie chłopca ze zdjęcia, to chce zaprosić go na jedną z pozostałych rund. W sierpniu odbywa się Rajd Rzeszowski i to właśnie tam wspólnie się wybiorą.

- Myślę, że to będzie super wyjazd - Rajd Rzeszowski to moja ulubiona runda RSMP i w wielu aspektach jestem niezmiernie szczęśliwy, że to właśnie tam wspólnie pojedziemy. Tata chłopaków to zapalony fan motorsportu, wiec tym bardziej cieszę się, że trafiłem na podatny grunt i będę mógł zaprosić ludzi, którzy kochają rajdy, tam, gdzie jest ich miejsce - na trasę odcinków specjalnych, abyśmy wspólnie mogli przeżywać to rajdowe święto - tłumaczy poruszony Robert Hundla.

Pilot rajdowy na spotkanie z chłopcami przywiózł kilka prezentów związanych z rajdami. Jednak jeden był niezwykle osobisty i ważny dla rajdowca.

- Podarowałem chłopcom jeden z moich najcenniejszych pucharów rajdowych, który otrzymałem za zwycięstwo właśnie w Rajdzie Rzeszowskim - podsumował Robert Hundla, pilot rajdowy.

Zobacz wideo: Rafał Sonik i jego przygotowania do Rajdu Kazachstanu

Zobacz także:

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka, nie tylko na wakacjach? "Im wcześniej zaczniemy uczyć dziecko zasad, tym lepiej"

Czym zająć dziecko w czasie podróży? Tablet i smartfon odpadają. "W czasie gwałtownego hamowania będą jak kosa"

Wakacje 2021. Jak płacić bonem turystycznym?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości