Gorące tematy

Boris Johnson przeprosi 7-latkę? Dziewczynka napisała poruszający list do premiera Wielkiej Brytanii

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Boris Johnson

Restrykcje covidowe nie przeszkodziły w zorganizowaniu hucznych przyjęć na Downing Street. Wielka Brytania jest teraz na językach całego świata. Nie milkną echa skandalu po - w opinii wielu ludzi - lekkomyślnej decyzji rządu. Siedmiolatka, która z powodu ograniczeń nie mogła mieć w dwóch ostatnich latach swoich przyjęć urodzinowych, napisała list do brytyjskiego premiera Borisa Johnsona. Żąda od niego przeprosin.

Partygate na Downing Street

Boris Johnson stoi w obliczu rosnącej presji politycznej w związku z organizacją imprez w jego oficjalnej rezydencji przy Downing Street 10, podczas gdy reszta kraju została objęta ograniczeniami związanymi z COVID-19. 

Imprezy obejmowały pożegnania pracowników, spotkanie przed pogrzebem księcia Filipa, przyjęcia bożonarodzeniowe oraz obchody urodzin premiera. Ale były także znacznie bardziej błahe okazje do świętowania, takie jak "piątki przy winie" i imprezy pod hasłem "przynieś swój własny alkohol", w których uczestniczył sam premier. 

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

W ubiegły czwartek trzech wyższych rangą pracowników brytyjskiego premiera złożyło swoje rezygnacje.

Boris Johnson dostał list od 7-latki

Społeczeństwo buntuje się przeciwko postawie rządu. 7-.letnia dziewczynka wystosowała nawet specjalny list do premiera.

- Do Borisa Johnsona: Dlaczego w moje 6. i 7. urodziny nie mogłam mieć przyjęcia, a ty miałeś? Następnym razem przestrzegaj zasad! I wiem, że ty je ustalałeś, ale to nie jest usprawiedliwienie. Nawet królowa musiała ich przestrzegać - napisała odręcznym pismem z kilkoma błędami Isobel z Sheffield. Jej list pokazała stacja BBC.

Isobel liczy na to, że premier powie "przepraszam". Co więcej, dziewczynka marzy o tym, że gdy w kwietniu będzie obchodzić ósme urodziny, będzie mogła zobaczyć przyjaciół.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości