Gorące tematy

Tylko u nas! Strój narodowy na wybory Miss Supranational 2022. "Wykorzystano na niego 200 m materiału"

Gorące tematy

Autor:
Sabina
Zięba
Tylko u nas! Strój narodowy na wybory Miss Supranational 2022
Tylko u nas! Strój narodowy na wybory Miss Supranational 2022Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Agata Wdowiak zaprezentowała w Dzień Dobry TVN kostium, w którym będzie reprezentować Polskę na zbliżającym się konkursie Miss Supranational 2022. Kto zaprojektował ten strój i ile trwało jego przygotowanie? O tym modelka opowiedziała w naszym programie.

Wybory Miss Supranational 2022

Agata Wdowiak to Miss Polski 2021 i uczestniczka Miss Universe 2021. Reprezentanta naszego kraju jest absolwentką Geomonitoringu, Zarządzania Biznesem, a obecnie studiuje Nanotechnologię na Politechnice Łódzkiej. Poza tym nurkuje, wspina się, jeździ po torze, prowadzi ważne konferencje i niebawem zaczyna współpracę z ONZ. Już niedługo Agata będzie walczyć o koronę Miss Supranational 2022.

- Zgrupowanie zaczynam 27 czerwca, więc już niebawem. Będzie to zgrupowanie prawie 3-tygodniowe. W tym czasie pełno będzie różnych zajęć, nagrywek, sesji zdjęciowych, prób choreograficznych. To jest naprawdę masa przygotowań - mówiła Agata Wdowiak w Dzień Dobry TVN.

Suknia na Miss Supranational

Gala Miss Supranational 2022 odbędzie się już 15 lipca w Nowym Sączu. W tegorocznym konkursie wystartują 72 uczestniczki, więc będzie spora konkurencja. Koronę zwyciężczyni odda reprezentantka Namibii. Jednym z najciekawszych momentów tego wydarzenia będzie pokaz strojów narodowych, który niejednokrotnie wywoływał sporo emocji. W tym roku kostium dla polskiej miss zaprojektowała Patrycja Kujawa. Suknia składa się aż z siedmiu elementów, ozdobiono ją 2 tys. kamieni, a na jej uszycie zużyto 200 m materiału.

- Jest to naprawdę niesamowite arcydzieło i ogromny zaszczyt, że mogę prezentować właśnie ten strój. (...) Wychodzę z założenia, że to nie ma być wygodne, bo to jest strój sceniczny. Ma się po prostu przepięknie prezentować. (...) Wszystko ręcznie wyszywane i ręcznie drapowany materiał. Faktycznie 200 metrów materiału. Malowane buty i ręcznie wyklejane, także to jest naprawdę masa pracy. Kilka miesięcy ciężkiej pracy i jest efekt - dodała Agata Wdowiak w naszym programie.

miss
Agata Wdowiak Źródło: Jerzy Dudek/East News

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości