20-lecie TVN24. Tak zmienili się dziennikarze pierwszego kanału informacyjnego

Dziennikarze TVN24
East News
Mija 20 lat nadawania TVN24. Z tej okazji dziennikarze, redaktorzy i prezenterzy związani z naszym kanałem informacyjnym postanowili powspominać w mediach społecznościowych lata pracy w stacji. Niektórzy z nich zamieścili archiwalne zdjęcia. Zobaczcie, jak zmienili się Anna Kalczyńska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marcin Meller, Marta Kuligowska i Monika Olejnik.

20-lecie TVN 24

TVN24 to pierwsza polska telewizja informacyjna, nadająca program przez całą dobę. Kanał ruszył punktualnie o 12.00, 9 sierpnia 2001 r. To tego dnia widzów przywitała Anita Werner. - Wiedziałam, że coś ważnego się wydarzyło, natomiast po prostu robiłam swoje - powiedziała dziennikarka w urodzinowym programie specjalnym.

A jak o swojej pracy w TVN24 opowiedziały inne gwiazdy stacji?

Dziennikarze TVN24 - jak się zmienili

Monika Olejnik jest symbolem dociekliwego dziennikarstwa, o czym możemy się przekonać oglądając prowadzony przez nią program "Kropka nad i". Najpierw była związana z TVN, a następnie przeszła do TVN24. Z okazji 20-lecia kanału informacyjnego gwiazda zamieściła na Instagramie post, w którym zdradziła, za co ceni stację, w której pracuje:

- TVN24 nie spadł z kosmosu, ale sięga do kosmosu. Pierwszą w Polsce telewizję informacyjną stworzyli ludzie o których zawsze pamiętamy i których szanujemy! Było ich trzech - Adam, Maciek i Grzesiek, mieli wizje! Adam Pieczyński, Maciek Sojka i Grzesiek Miecugow, to pierwsi szefowie @tvn24.pl #dziękuję. W realizację genialnej wizji oraz co ważne inwestycji w jakość, uwierzyła inna TRÓJKA TWÓRCÓW TVN i wolnych mediów w Polsce: Jan Wejchert, Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo #wielkiedzięki. Kiedy oglądam programy, wywiady, reportaże tworzone przez dziennikarzy - myślę o ludziach! Kiedy widzę emocje, wyniki oglądalności i nasze sukcesy - wiem, że za liczbami stoją ludzie! #Telewizja realizowana na żywo - to #ludzie, ich wrażliwość, pasja, talent, ambitna i odpowiedzialna praca! Od lat w wywiadach powtarzam - jestem pod wrażeniem dziennikarzy TVN24, często ryzykują, żeby pokazać Państwu prawdę!!! Sto lat dla WSZYSTKICH TWÓRCÓW TVN24, a szczególnie dla tych, których nie widać na wizji #dream Tworzymy więcej niż telewizję! Odpowiedzialnie tworzymy demokrację i nie damy się zastraszyć! #DZIĘKUJĘ, że są Państwo z nami! Wielkie dzięki dla wszystkich widzów! - napisała Monika Olejnik.

Kolejną osobą, która jest doskonale znana widzom TVN24 jest Katarzyna Kolenda-Zaleska. Dziennikarka także postanowiła uczcić w mediach społecznościowych 20-lecie TVN24, umieszczając pod zdjęciem ze Zbigniewem Brzezińskim następujące słowa: - 18 lat w @tvn24.pl w @faktytvn i @tvn.pl Niesamowite lata. Wolność, pasja i możliwość pracy z niezwykłymi ludźmi. Jesteśmy i będziemy. Razem. #wolnemedia #zbig #freepress.

Z TVN24 była związana także prowadząca Dzień Dobry TVN, Anna Kalczyńska. Tak wspomina 14-letnią pracę w kanale informacyjnym: - To była szkoła życia, a studio naprawdę stało się moim drugim domem. Prowadziłam tu poranki, pasmo dzienne, popołudniowe serwisy wieczorne, programy specjalne, Tu Europa, Polskę i Świat.. pracowałam o każdej porze, na wszystkich stanowiskach oprócz produkcji i realizacji. Fantastyczny czas, inspirujące rozmowy, mądrzy wydawcy i szefowie, najlepsi koledzy i koleżanki. Tworzyliśmy standardy, wyznaczyliśmy poziom, byliśmy dumni z tej roboty i pełni pasji. Życzę Wam Kochani spokojnej, mądrej dyskusji o Polsce, żeby eter był Wam łaskawy a klimat umiarkowany... Zaklinam rzeczywistość? Trudno. Tak powinno być. Niech żyją #wolnemedia!!

Nie zabrakło też wspomnień Marcina Mellera, który jest prowadzącym program "Drugie Śniadanie Mistrzów". - Przypadające dzisiaj 20-lecie @tvn24.pl chciałbym uczcić ujęciem mej buzi, gdy w Drugim Śniadaniu Mistrzów pewne słowo skrzydlate wyrwało się z zagrody moich zębów niemal doprowadzając mnie i moich szefów do zawału. A tak na serio drodzy widzowie, koleżanki i koledzy z roboty: kolejnych dwudziestu lat i na pohybel zamordystom! Będą żałosną, wstydliwą plamką na historii naszego kraju, a my i tak będziemy robić swoje. Na zdrowie! - czytamy w poście dziennikarza.

20-lecie TVN24 postanowiła także uczcić w mediach społecznościowych Marta Kulgowska. - To zdjęcie dostałam od Tomka Sianeckiego. Dziś TVN24 kończy 20 lat, to 20 lat mojej zawodowej podróży, mojej nauki zawodu od najlepszych, pracy z ludźmi których lubię, cenie i z którymi się przyjaźnie. TVN24 to jest #dreamteam dziękuje za te 20 lat także Wam Kochani Widzowie #wolnemedia wygrają, głęboko w to wierzę i życzę tego nam wszystkim. #tvn24 #nasze20lecie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: 20-lecie TVN24

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości