Zwierzęta

Poznański ogród zoologiczny ratuje zwierzęta z Ukrainy. "Po ostatnich bombardowaniach Kijowa i okolic ucierpiał azyl"

Zwierzęta

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Agata Zjawińska
Małe lwiątka z Ukrainy znalazły schronienie
Małe lwiątka z Ukrainy znalazły schronienie Dzień Dobry TVN
wideo 2/28

Poznański ogród zoologiczny nie ustaje w niesieniu pomocy zwierzętom z Ukrainy. W marcu wielkopolska placówka przyjęła pod swój dach kilka tygrysów. Pod koniec października dołączyły do nich cztery lwiątka i mały lampart. W Dzień Dobry TVN o wyjątkowej misji ratowania dzikich kotów zza naszej wschodniej granicy opowiedziała rzeczniczka Zoo w Poznaniu, Małgorzata Chodyła.

Poznańskie Zoo ratuje zwierzęta z Ukrainy

Trudno pozostać obojętnym na sytuację zwierząt, które narażone są na stres wywołany nieustannym wyciem syren alarmowych i wybuchami bomb. Dla podopiecznych ukraińskich azylów i ogrodów zoologicznych wojna to przede wszystkim strach, ale także brak pożywienia i niepewna przyszłość. Pracownicy Zoo w Poznaniu starają się robić wszystko, by odmienić los choć części z nich.

- We wtorek nad ranem przyjechał dziesiąty już transport zwierząt ewakuowanych z Ukrainy. Ten transport był tak samo dramatyczny i pilnie potrzebny, jak ten w pierwszych dniach wojny (...). Tym razem potrzeba była taka pilna, bo po ostatnich ostrzałach i bombardowaniach Kijowa i okolic ucierpiał azyl Natalii Popovej - mówiła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Chodyła.

Dzikie koty znalazły schronienie w poznańskim ogrodzie zoologicznym

W marcu do poznańskiego ogrodu zoologicznego trafiły małe tygrysy, z kolei w ostatnich dniach października pracownicy placówki zdecydowali się udzielić schronienia czterem lwiątkom i lampartowi. Po odbyciu trzydziestodniowej kwarantanny dzikie koty udadzą się w kolejną podróż.

- Lwiątka wyjadą do azylu w Stanach Zjednoczonych, a lampart wyjedzie do azylu we Francji - podsumowała Małgorzata Chodyła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości