"Chcieliśmy stworzyć coś, czego w Polsce jeszcze nie ma, prawdziwy raj dla zwierząt". Jak wesprzeć inicjatywę?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marta Wrońska
Ratują skrajnie zaniedbane zwierzęta
Ratują skrajnie zaniedbane zwierzętaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zwierzę to pełnoprawny członek rodziny. Niestety wciąż zdarzają się miejsca, w których czworonogi są krzywdzone. Tym, które doświadczyły przemocy i znęcania się, pomaga Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Co robi? Jak wesprzeć organizację? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak pomagać zwierzętom, które doświadczyły cierpienia?

Konrad Kuźmiński jest prezesem Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Organizacja zajmuje się odbieraniem i opieką nad zwierzętami, które zostały skrzywdzone przez człowieka. - Swoją przygodę z ochroną zwierząt zacząłem w wieku 12 lat. Pierwsza wizyta w schronisku dla zwierząt, wolontariat. Pamiętam, że jeździłem autobusem o 6:00 rano [...], każdy weekend w schronisku. Od samego rana do samego wieczora. Później zaczęła się działalność w różnych organizacjach - powiedział Konrad Kuźmiński.

- Praca w DIOZ-ie to jest 28 godzin na dobę, 10 dni w tygodniu. Tutaj nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Dostajemy telefon z wielką tragedią i musimy jechać już - dodał Eryk Złoty, współpracownik Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Co zrobić, aby wesprzeć organizację?

Konrad Kuźmiński wyznał, że próśb o interwencje jest bardzo dużo. Zgłaszają się do nich ludzie praktycznie z całej Polski. Dlatego, aby jeszcze lepiej pomagać zwierzętom, organizacja podjęła się niecodziennego przedsięwzięcia. - Chcieliśmy stworzyć coś, czego w Polsce jeszcze nie ma, prawdziwy raj dla zwierząt. Kupiliśmy ogromny teren z zabudowaniami, które cały czas remontujemy w miarę [...] możliwości. Chcemy, żeby zwierzęta tutaj miały namiastkę prawdziwego domu - dodał Konrad Kuźmiński.

Warto dodać, że Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt utrzymuje się jedynie z datków. Bez wsparcia ludzi ukończenie budowy nie będzie możliwe. Dlatego osoby, które chcą wspomóc organizację, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na specjalną zbiórkę założoną w serwisie pomagam.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości