Senior uratował gołębia Miecia. Dziś ptak jest jego przyjacielem: "Codziennie mi towarzyszy w pracy"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Mój przyjaciel gołąb
Mój przyjaciel gołąbDzień Dobry TVN
wideo 2/34

Więź między człowiekiem a zwierzęciem bywa bardzo silna, jednak relacja, którą nawiązał pan Rosław Wojcieszak z gołębiem Mieciem, z pewnością należy do tych wyjątkowych. O swojej przyjaźni z uroczym ptakiem senior opowiedział przed kamerami Dzień Dobry TVN podczas spaceru po ogródkach działkowych. Jak zaczęła się ich znajomość?

Uratował gołąbka. Dziś jest jego przyjacielem

Rosław Wojcieszak od 50 lat odwiedza ogrody działkowe, gdzie znajduje się jego kawałek ziemi, o który regularnie dba. To właśnie tam poznał Miecia – gołębia, z którym łączy go prawdziwa przyjaźń. Choć ta historia wydaje się nieprawdopodobna, dziki ptak nie odstępuje go nawet na krok.

- Znalazłem takiego malutkiego gołąbka i musiałem go wykarmić, bo nie umiał jeszcze sam jeść [...] Gotowałem mu kuskus, kaszę mannę. Nieraz pięć razy dziennie, po troszeczku, bo nie wiedziałem, ile on musi jeść - tłumaczył rozmówca Dzień Dobry TVN.

Niezwykła przyjaźń z ogródków działkowych

Jak przyznaje pan Rosław, gołąbek wszędzie za nim chodzi. Podczas rozmowy seniora z dziennikarką zwierzę podążało za kamerą, wyraźnie zainteresowane bohaterem naszego reportażu. Na co dzień ptak mieszka w szklarni, gdzie ma dostęp do jedzenia oraz wody.

- Codziennie mi towarzyszy w pracy [...] W wigilię aż odprowadził mnie na parking do samochodu – opowiadał działkowiec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości