dokarmianie ptaków

    dokarmianie ptaków

    Jacek Karczewski, przyrodnik i autor książek o ptakach gościł w naszym programie. W tle widniał pokaz slajdów z barwnymi ptakami, a ekspert odpowiadał na pytania Ewy Drzyzgi i Agnieszki Woźniak-Starak. Czy wiesz, które ptaki zostają na zimę oraz czym je dokarmiać?

    Zima to trudny czas dla ptaków. Mają wtedy ograniczony dostęp do pokarmu. Możemy im pomóc i je dokarmiać. Czym? Od kiedy to robić? Czym grozi przedwczesne dokarmianie ptaków? Jak wybrać odpowiedni karmnik? O tym w Dzień Dobry TVN mówił biolog, fotograf Łukasz Bożycki.

    Dzikich zwierząt jest w miastach coraz więcej. I nie mowa tutaj o popularnych gołębiach, kaczkach i wiewiórkach. Ciągle docierają do nas informacje o łosiach, dzikach i sarnach, które spacerują po centrach polskich miast. Jak zachować się w sytuacji, kiedy spotkamy dzikie zwierzę? Co wabi je do miasta? I dlaczego gołębie i inne tak chętnie dokarmiane przez nas ptactwo nie może jeść chleba i resztek z naszego stołu? O tym w Dzień Dobry TVN Krzysztof Dudek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.