Dom

"Sama to ogarniesz". Jak samodzielnie wykonać dekoracje z betonu?

Dom

Aktualizacja:

Większości z nas kojarzy się z blokami. Jak się jednak okazuje, z betonu można wyczarować naprawdę przepiękne dekoracje. Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić to krok po kroku.

Betonowe dekoracje - DIY

Dekoracje możemy zrobić ze wszystkiego. Na przykład z czegoś, co teoretycznie nadaje się tylko do wyrzucenia. Co możemy wykorzystać?

Resztki opakowań plastikowych, jednorazowe rękawiczki czy potłuczony kieliszek

- wymienia Magda Borowiak-Wróblewska.

Z nóżki do kieliszka powstać może patera, plastikowe opakowania zamienić możemy w donice, a z rękawiczki zrobić świecznik.

Potrzebujemy betonu szybkoschnącego, żeby zrobić z niego masę plastyczną. Przydadzą się rękawiczki. Bardzo ważne jest to, żeby czytać etykiety od producenta (…) Najpierw wlewamy wodę, a potem dopiero beton, Wsypujemy do wody, nie odwrotnie. Tak, żeby masa była jak najbardziej plastyczna. Wychwytujemy grudki i wyrabiamy, jak ciasto

- mówi ekspertka.

Z początku może wydawać się to monotonne, ale po wyrobieniu masy wszystko idzie sprawnie. Kiedy masa będzie gotowa, musimy działać szybko. W ciągu 25 minut napełniamy wszystkie formy – rękawiczkę, dno butelki plastikowej i stary okrągły pojemnik, do którego wkładamy nóżkę po kieliszku. Czekamy dwie godziny, żeby wyciągnąć nasze dekoracje. Po upływie 24 godzin powinno dojść do całkowitego utwardzenia.

Nierówne krawędzie i niedoskonałości możemy delikatnie przetrzeć papierem ściernym

- dodała Magda Borowiak-Wróblewska.

"Sama to ogarniesz"

"Sama to ogarniesz" to nowy cykl poświęcony pracom remontowym, w którym to kobiety chwytają za narzędzia. Szczególnie przypadnie on do gustu widzom, którzy mają problemy z wymianą uszczelek, założeniem paneli, szpachlowaniem, malowaniem ścian, odrestaurowaniem mebli lub organizacją miejsca do pracy. Do akcji wkroczą ekspertki, Agnieszka Witkowska i Magda Borowiak-Wróblewska, które pokażą, jak z łatwością poradzić sobie z każdym zadaniem.

Zobacz też:

Farbowanie metodą shibori. "Sama to ogarniesz"

Nie wiesz, jak poradzić sobie ze splątaną biżuterią? Z Dzień Dobry TVN "Sama to ogarniesz"!

Daria Ładocha uczy swoje córki dobrych nawyków żywieniowych. "Kupujemy dokładnie tyle, ile chcemy zjeść"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości