beton

    beton

    My, Polacy lubimy beton – taki wniosek można, wysnuć patrząc na wiele miast i miasteczek. Przykładem jest, chociażby rewitalizacja rynku w Kutnie, który całkowicie został pokryty płytami. Dlaczego w XXI wieku, w obliczu stale ocieplającego się klimatu nadal panuje moda na wycinanie drzew i zastępowanie ich placami z płyt chodnikowych? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzyła się architekt Marta Sękulska-Wrońska.

    Mikrocement to jeden z nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Coraz chętniej jest wykorzystywany do aranżacji wnętrz, szczególnie tych utrzymanych w minimalistycznej i industrialnej stylistyce. Można nim wykańczać m.in. powierzchnię podłogi i ścian, a także wykonywać okładziny mebli.

    Właściciele tego domku letniskowego tak zaaranżowali przestrzeń wokół domu, że życie może toczyć się w dużej mierze na dworze. Czteroosobowa rodzina z Warszawy poszukiwała w pobliżu miasta miejsca na Wisłą, gdzie mogliby spędzać weekendy. I znaleźli je w Czerwińsku. Na działce z pięknym widokiem zmieścili domek letniskowy, taras, kuchnię letnią, a nawet boisko. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ich. Zobaczcie, jak mieszkają i jak urządzili swój dom.

    Ten dom jest pełen betonu i stali. Dlaczego jego właściciele zdecydowali się na styl industrialny? I jak udało im sprawić, by dom był przytulny? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyny Jaroszyńskiej.