Dom

Prasowanie - jak to zrobić szybko i skutecznie?

Dom


Prasowanie to dla niektórych relaksująca czynność. Jednak dla większości z nas, jest to prawdziwa udręka. W studiu Dzień Dobry TVN autorka poradników Małgorzata Świgoń zdradziła swoje patenty ma szybkie i skuteczne prasowanie.

  • Ubranie wyprasujemy skuteczniej i szybciej gdy pod pokrowiec prasowalnicy wsadzimy folię aluminiową. Jej zadaniem będzie odbijanie ciepła.
  • Łatwiej się wyprasuje odzież z lnu lub dżinsu, gdy wilgotne ubranie schowa się na pewien czas do zamrażalnika. Podczas prasowania dżinsowa i lniana odzież intensywnie paruje, więc łatwiej się prasuje.
  • Plisowana spódnica jest w prasowaniu bardzo problematyczna. Dzięki spięciu plisów spinaczem do papieru, łatwiej się ją wyprasuje.
  • Jeśli podczas prasowania odkryłaś plamę na białej bluzce, zamaskuj ją białą kredą :) Nie prasujemy plam, ponieważ to je tylko utrwali.
  • Prasowanie ułatwi również specjalny płyn, którym spsikamy ubranie. Jeżeli nie mamy w domu gotowego produktu, możemy zrobić go sami. Potrzebujemy do tego: dwie łyżeczki octu winnego, dwie łyżki wody, 3 łyżeczki płynu do zmiękczania tkanin.

Zobacz też:

Jak wyczyścić żaluzje i rolety na wiosnę?

Jak bezpiecznie i skutecznie wybielić tkaniny domowymi sposobami?

Białe podeszwy. Jak skutecznie przywrócić im biały kolor?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości