Materiał promocyjny

Wiosenne porządki na tarasie wcale nie muszą być żmudne i monotonne. Znamy sposób, by zrobić to szybko i przyjemnie

Skop_rep_2
Wiosna wokół domu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nadeszła wyczekiwana wiosna, a wraz z nią piękna pogoda. To najlepszy czas, aby przygotować nasze balkony, tarasy i ogrody do użytkowania. W końcu każdy z nas chce, aby dookoła było nie tylko kolorowo, ale także komfortowo i wygodnie. Od czego zacząć porządki? Cenne rady dał widzom Dzień Dobry TVN ogrodnik Łukasz Skop.

Porządki w ogrodzie

Koniec wymówek, czas wybrać się do najlepszej siłowni pod gołym niebem, czyli do własnego ogrodu. Po chłodnym i szarym sezonie zimowym zadbajmy, by wiosna i lato były kolorowe, wesołe i przyjemne dla oka. Od czego zacząć? Zdaniem Łukasza Skopa priorytetem jest trawnik. W kwietniu najlepsze, co możemy mu zafundować, to porządne wyczesanie za pomocą starych grabi.

- Przy intensywnym grabieniu wyczesujemy ze źdźbeł trawy wszystkie zaschnięte kawałki, które zostały po poprzednim sezonie. Dzięki temu trawnik będzie mógł lepiej oddychać, dopłynie do niego więcej powietrza, trawa będzie się krzewić i zielenić – tłumaczył ogrodnik.

Co robić, jeśli natrafimy na chwasty? Nie zawsze trzeba je wyrywać. Na przykład koniczyna, którą często można spotkać na trawniku, wiąże azot z powietrza. Ten azot trafia do korzeni i korzysta z niego także trawa. Dzięki temu koniczyna odżywia trawnik, a trawa jest latem zieleńsza i bardziej odporna na suszę.

Wiosenne porządki na balkonie i tarasie

Porządki wiosenne to nie tylko wypielęgnowany ogród, ale także czyste otoczenie. W końcu na tarasach czy balkonach będziemy spędzać ciepłe wieczory i leniwe poranki. Warto zatem zadbać, aby były one piękne i błyszczące. Zastanawiacie się, od czego zacząć? Tu z pomocą przychodzi specjalna myjka ciśnieniowa Kärcher K5 Premium Smart Control Home. Poradzi sobie z każdym wyzwaniem i nawet największym brudem. Wystarczy wybrać tylko odpowiednie ciśnienie, a reszta będzie już tylko przyjemnością.

 – Żeby dopasować ciśnienie wody w urządzeniu do rodzaju czyszczonej nawierzchni, mogę wykorzystać aplikację Kärcher Home & Garden – wyjaśniał Łukasz Skop.

Wystarczy wybrać w smartfonie rodzaj czyszczonej powierzchni, a aplikacja sama zasugeruje, jakie ciśnienie będzie najlepsze. Zapewni także wiele użytecznych funkcji, takich jak konsultant mobilny z pomocnymi wskazówkami i poradami oraz instrukcje montażu, konserwacji i pielęgnacji.

Wszyscy wiemy, że po zimie bałagan na tarasach bywa naprawdę wielki, a podłoga jest wręcz czarna. Z tym myjka wysokociśnieniowa Kärcher również świetnie sobie poradzi. Tryb Boost zapewniający dodatkową moc pomoże nam pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń, a przy tym zaoszczędzić czas.

Co więcej, to urządzenie ma mnóstwo zastosowań. Nada się również do czyszczenia podjazdów garażowych, kostki brukowej, a nawet mebli ogrodowych, kosza, ogrodzenia czy schodów. Wystarczy, że ustawimy odpowiedni poziom ciśnienia na pistolecie z wyświetlaczem LCD albo w aplikacji i możemy zabrać się do pracy.

Dodatkowym akcesorium, które ułatwi nam sprzątanie dużych powierzchni płaskich, jest szczotka T-Racer. Regulowana wysokość dysz sprawia, że urządzenie nada się zarówno do czyszczenia twardych, jak i delikatnych nawierzchni. Dodatkowo dzięki ergonomicznym uchwytom możemy czyścić pionowe powierzchnie, takie jak brama garażowa czy elewacja.

Rośliny – ozdoba domu i ogrodu

Gdy balkon i ogród odzyska ładny wygląd, przychodzi czas na rośliny. Na tarasie z naturalną, drewnianą powierzchnią bardzo ładnie będą wyglądały te posadzone w pojemnikach z naturalnych materiałów np. z ratanu albo wikliny.

Takie "doniczki" wykładamy od środka folią zabezpieczającą, 3 cm keramzytem i ziemią, do której wsadzić możemy np. wilczomlecz, sasankę, stokrotkę czy niezapominajkę. Dla fanów nieco większych roślinności sprawdzi się oczar, który kwitnie już od końca zimy i początku wiosny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości