Dom

Pranie proste jak nigdy dotąd. Inteligentne urządzenia zadbają o twoje ubrania i czas

Dom

Samsung AI.jpg

Ile razy zdarzyło się, że zapomniałaś włączyć pralkę przed wyjściem z domu? Takie opóźnienie może bardzo utrudnić wybór stylizacji na kolejny dzień, szczególnie jeśli wcześniej precyzyjnie ją zaplanowałaś. Na szczęście, wraz z postępem technologicznym, takie problemy odchodzą do lamusa. Dziś inteligentne pralki i suszarki potrafią nie tylko zapamiętać preferencje swoich użytkowników, ale także zoptymalizować pobór wody, energii i detergentów. Co więcej, sterować nimi można z każdego miejsca na świecie. Inteligentna pralka - co to znaczy?

Inteligentna pralka - co to znaczy?

Od kilku lat wokół nas pojawia się coraz więcej rzeczy "smart". Inteligentne telefony, telewizory, odkurzacze - wszystko po to, żeby ułatwić funkcjonowanie, oszczędzić czas i podnieść jakość życia. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu i energii na prozaiczne czynności.

Ale co to właściwie znaczy, że pralka jest "inteligentna"? To urządzenie, które jest w stanie nauczyć się nawyków swoich właścicieli, zapamiętać ich preferencje i najczęściej wybierane ustawienia, ale także podpowiedzieć, jaki program będzie najbardziej efektywny. Dzięki temu nie trzeba poświęcać czasu na wyszukiwanie najbardziej optymalnych parametrów - inteligentna pralka wraz z aplikacją SmartThings wyposażoną w asystenta prania zadbają o wszystko. A dzięki temu, że program będzie idealnie dopasowany do tkanin, ubrania będą o wiele dłużej w nieskazitelnej kondycji. W badaniu przeprowadzonym dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia w 2020 roku, aż 70% respondentów potwierdziło, że chciałaby posiadać pralkę, która łączy w sobie takie cechy.

Oszczędność czasu, pieniędzy i ochrona środowiska

Pralki z serii AI Control umożliwiają także oszczędność pieniędzy. Program Pranie Optymalne AI za pomocą czterech precyzyjnych czujników określając wagę i stopień zabrudzenia umieszczonych w bębnie rzeczy, dostosowuje nie tylko długość programu, ale także potrzebną do jego przeprowadzenia ilość wody oraz detergentu. Dzięki temu w łatwy sposób można kontrolować i optymalizować zużycie środków, wody i energii elektrycznej.

Co więcej, dostępna w aplikacji funkcja Przepis na Pranie na podstawie określonych przez użytkownika parametrów prania takich jak kolor, rodzaj tkanin, stopień ich zabrudzenia, podsuwa rekomendacje cyklu prania. Taka optymalizacja pozwala nie tylko znacząco obniżyć koszty eksploatacji, ale także zadbać o środowisko.

Co zyskujesz, inwestując w inteligentną pralkę i suszarkę?

Panel AI Control, który dostępny jest nie tylko w pralkach, ale także w suszarkach z tej samej linii zdecydowanie usprawnia proces prania i suszenia. Współpraca obu urządzeń jest możliwa dzięki połączeniu WiFi i funkcji Auto Cycle Link. To właśnie opierając się o ustawienia pralki, suszarka podpowie, który program będzie najbardziej efektywny i najlepiej dostosowany do rzeczy, które właśnie zostały wyprane. To kolejne ułatwienie, dzięki któremu nie trzeba poświęcać kolejnych cennych minut na dostosowywanie parametrów suszarki. Podobnie jak w przypadku prania, tak i przy suszeniu jest też pewność, że zaproponowany przez urządzenie program będzie optymalny i dostosowany do potrzeb tkanin znajdujących się w bębnie.

Pranie w zasięgu telefonu

Nie jest to jednak jedyna możliwość oszczędności czasu. Aplikacja SmartThings to kolejne udogodnienie, które zdecydowanie korzystnie wpływa na wygodę użytkowania inteligentnych pralek Samsung AI Control. Nie tylko pozwala włączyć lub wyłączyć urządzenie z dowolnego miejsca, w którym telefon ma połączenie z internetem, ale także pozwala optymalizować parametry cyklu prania. Zdefiniowane w aplikacji programy można zapisywać tak, aby w przyszłości nie tracić czasu na ponowny dobór ustawień. Co więcej, bazując na funkcji lokalizacji (o ile jest włączona), system, na podstawie danych pogodowych, może zasugerować optymalny program, dzięki któremu pranie szybciej wyschnie. Jeśli warunki atmosferycznie będą niekorzystne, aplikacja zarekomenduje włączenie programu Pochmurny Dzień, w którym wirowanie odbywa się na wysokich obrotach, co znacząco skraca czas suszenia.

Zobacz także:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości