sposób na pranie

  Materace wymagają regularnej pielęgnacji - odkurzania, przekładania na drugą stronę, a także czyszczenia. To ostatnie można zrobić przy użyciu preparatów dostępnych w każdym domu. Jak wyczyścić materac domowymi sposobami?

  Spośród wszystkich zabrudzeń na tkaninach, plamy z krwi są najtrudniejsze do usunięcia. Szczególnie, kiedy nie mamy możliwości uprania zabrudzenia w pralce, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku materaca.

  "Zaczynają się psuć w tkaninie".

  Wycieranie twarzy i ciała szorstką tkaniną to wątpliwa przyjemność. Niestety nietrudno się na nią narazić. Ręczniki już po pierwszym praniu mogą stać się sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Co zrobić, by tego uniknąć?

  Da się je wyczyścić prostymi, sprawdzonymi metodami przy użyciu środków, które mamy w kuchennych szufladach.

  Usuwanie kłopotliwych plam z ubrań większości z nas kojarzy się z obowiązkiem wrzucenia ich do pralki. Okazuje się jednak, że to niejedyna metoda na przywrócenie schludnego wyglądu ulubionej sukience czy ponadczasowym jeansom. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się stripowanie, czyli ekologiczny sposób na pranie zabrudzonych rzeczy. Na czym dokładnie polega ten oryginalny trend?

  Ile razy zdarzyło się, że zapomniałaś włączyć pralkę przed wyjściem z domu? Takie opóźnienie może bardzo utrudnić wybór stylizacji na kolejny dzień, szczególnie jeśli wcześniej precyzyjnie ją zaplanowałaś. Na szczęście, wraz z postępem technologicznym, takie problemy odchodzą do lamusa. Dziś inteligentne pralki i suszarki potrafią nie tylko zapamiętać preferencje swoich użytkowników, ale także zoptymalizować pobór wody, energii i detergentów. Co więcej, sterować nimi można z każdego miejsca na świecie. Inteligentna pralka - co to znaczy?

  Szminkę z ubrań i innych tkanin, na przykład obrusów, należy usuwać etapami. Jeśli próbujemy usunąć świeże ślady, warto najpierw zminimalizować wsiąkanie kosmetyku w włókna materiału. Dopiero potem możemy pozbyć się plamy ze szminki tradycyjnym sposobem.

  Męskie koszule sprawiają niejednokrotnie znaczne kłopoty przy prasowaniu. Sztuką jest zrobić to w taki sposób, by na tkaninie nie było żadnego zagięcia ani plamy. Jak wykonać to skutecznie i szybko? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym: mistrzyni świata w prasowaniu, Magdalena Syrojeszko oraz ekspert w dziedzinie pralnictwa, Ewa Michalewicz.

  Na metce męskich spodni pojawił się nowy symbol instrukcji prania - "Daj to swojej kobiecie". "Wskazówka" umieszczona na wszywce odzieży sprzedawanej we Włoszech wywołała spore oburzenie. Jedna z tamtejszych organizacji zażądała od producenta usunięcia napisu. Firma przeprosiła i przyznała, że był to żart w złym guście.

  Wybór najlepszego proszku do prania dla wielu jest istotną kwestią. Szczególnie, kiedy wychowujemy małe dzieci, a ubrania szybko muszą trafić do czyszczenia. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął cykl badań nad najlepszymi środkami piorącymi. Co ustalili eksperci?

  Zachowanie odpowiednich proporcji proszku do prania jest bardzo ważne. Wpływa na skuteczność prania i płukania ubrań, ma też znaczenie dla żywotności sprzętu. Sprawdź, ile proszku do prania wsypać, by rzeczy były czyste, a pralka wolna od pleśni i nieprzyjemnego zapachu.

  Zanim wrzucisz ubranie do pralki, zapoznaj się z metką. Jak poprawnie odczytywać symbole na metkach, by nie uszkodzić ubrania? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do blogerki Ewy Kozioł. Co oznacza symbol ręki zanurzonej w wodzie, przekreślony trójkąt lub "P" w kółeczku? Ile proszku powinniśmy wsypać do pralki? Lepiej stosować proszek czy płyn do prania?

  Jak skutecznie pozbyć się plam z białych ubrań za pomocą produktów, które można znaleźć w każdej kuchni? Ula "Pedantula" Chincz zdradziła w Dzień Dobry TVN jak pozbyć się plam z: truskawek, czereśni, wiśni i malin. Zobacz jak wykorzystać wrzątek, sok z cytryny, mydełko odplamiające i mleko. A jaki jest sekret idealnie białych skarpetek na urlopie pod namiotem?