Aleksandra Żebrowska po raz kolejny wykazała się dystansem. Temat, jak to często bywa w jej social mediach, dotyczył macierzyństwa. Żona aktora puściła swoim dzieciom bajki. Zdradziła, co wydarzyło się podczas seansu.
Opieka nad mieszkaniem wyraźnie przerosła męża tiktokerki.
Utrzymanie porządku w łazience to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli w niewielkim pomieszczeniu muszą zmieścić się środki czystości, ręczniki, szlafroki, kosmetyki, perfumy i inne niezbędniki. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by wygospodarować na nie miejsce.
W trakcie porządkowania lodówki warto pamiętać o tym, że każda grupa produktów spożywczych powinna znaleźć w niej odpowiednie miejsce. Niektóre artykuły powinny trafić na górną lub dolną półkę, inne dobrze jest umieścić w drzwiach.
Bałagan w garderobie spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Na szczęście istnieją proste sposoby na uporządkowanie ubrań i dodatków.
Czyszczenie muszli klozetowej spędza sen z powiek niejednej gospodyni domowej. Z uwagi na możliwość rozwoju szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów, warto powtarzać tę czynność codziennie.
Utrzymanie porządku w garderobie nie jest łatwe. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby, które mogą poszczycić się okazałą kolekcją kolekcją ubrań i dodatków.
"To jest genialne".
Poznaj porady psychologa.
Materace wymagają regularnej pielęgnacji - odkurzania, przekładania na drugą stronę, a także czyszczenia. To ostatnie można zrobić przy użyciu preparatów dostępnych w każdym domu. Jak wyczyścić materac domowymi sposobami?
Wycieranie twarzy i ciała szorstką tkaniną to wątpliwa przyjemność. Niestety nietrudno się na nią narazić. Ręczniki już po pierwszym praniu mogą stać się sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Co zrobić, by tego uniknąć?
W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z terapeutką par Karoliną Plichtą.
"Najważniejsza jest kolejność działań".
Usuwanie kłopotliwych plam z ubrań większości z nas kojarzy się z obowiązkiem wrzucenia ich do pralki lub praniem ręcznym. Okazuje się jednak, że to niejedyne metody na przywrócenie schludnego wyglądu ulubionej sukience czy ponadczasowym jeansom. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się stripowanie, czyli ekologiczny sposób na pranie zabrudzonych rzeczy. Na czym dokładnie polega ten trend?
Wojna w Ukrainie sprawiła, że coraz częściej padają pytania dotyczące służby wojskowej mężczyzn. Jednak na przestrzeni lat model rodziny bardzo się zmienił i panowie coraz częściej zostają w domu, aby opiekować się swoimi pociechami. Co w sytuacji, gdy przyjdzie im walczyć w obronie ojczyzny? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Bartoszem Piaseckim, autorem bloga "Tata sam w domu" oraz Marcinem Kasprowiczem, tatą Jagny i Nikodema.
Usuwanie kurzu z mebli to obowiązek, który bez wahania porównać można do walki z wiatrakami. Pozbycie się szarego nalotu na dobre nie jest możliwe, bo kolejne jego warstwy pojawiają się na półkach, zanim zdążymy nacieszyć się efektami domowych porządków. W trakcie sprzątania warto jednak wypróbować prosty trik.
Ile razy zdarzyło się, że zapomniałaś włączyć pralkę przed wyjściem z domu? Takie opóźnienie może bardzo utrudnić wybór stylizacji na kolejny dzień, szczególnie jeśli wcześniej precyzyjnie ją zaplanowałaś. Na szczęście, wraz z postępem technologicznym, takie problemy odchodzą do lamusa. Dziś inteligentne pralki i suszarki potrafią nie tylko zapamiętać preferencje swoich użytkowników, ale także zoptymalizować pobór wody, energii i detergentów. Co więcej, sterować nimi można z każdego miejsca na świecie. Inteligentna pralka - co to znaczy?
Cezary Pazura, podobnie jak jego żona Edyta, chętnie dzielą się z fanami zdjęciami ze swojego życia codziennego. Pokazują, jak bawią się z dziećmi i dekorują dom, często też wrzucają do sieci zdjęcia ze wspólnych wyjazdów czy z pracy. Tym razem aktor opublikował fotkę z osobą, która rzadko gości na jego portalach społecznościowych.
Dwulatek pomagający w domowych obowiązkach? Czemu nie! Dr Monika Just, pedagog dziecięca i dydaktyczka, oraz Odeta Moro podzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w temacie macierzyństwa oraz uczenia dzieci obowiązków domowych. Dzięki zabawie możemy wiele zdziałać.
Praca niewidzialna to taka, która jest wykonywana, a której świat nie dostrzega. Dlaczego warto o niej mówić i na czym polega? Wyjaśniła to w Dzień Dobry TVN Janina Bąk - statystyczka, nauczycielka akademicka i autorka popularnego bloga JaninaDaily.com.
Według danych z raportu "Sprzątanie w Polsce – czy dzielimy się obowiązkami?" wynika, że 59 proc. ankietowanych zadeklarowało, że dzieli się zadaniami domowymi. Dla kobiet to miłe zaskoczenie, bo niestety zazwyczaj to one gotowały, prały, prasowały... a teraz mogą liczyć na swoich partnerów. A jak wygląda podział u Agnieszki Kaczorowskiej-Peli i Macieja Peli?
Obowiązki domowe to jedna z przyczyn konfliktów między małżonkami. Jak się nimi podzielić, by nie powodować niepotrzebnych sporów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Piotra Mosaka i Tatianę Ostaszewską-Mosak, którzy na co dzień prowadzą terapię dla par. Jak małżeństwo psychologów dzieli się obowiązkami w swoim domu? Oboje przyznali, że jako małżeństwo docierali się bardzo długo. Odbyli też wiele, bardzo burzliwych rozmów. Tatiana Ostaszewska-Mosak zwróciła uwagę, że małżonkowie powinni przede wszystkim ze sobą rozmawiać. Dodała również, że kobieta i mężczyzna powinni być współodpowiedzialni za to, co dzieje się w ich domu.
Obowiązki domowe powinny być dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Jakie zatem zadania mogą wykonywać dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym? Jak zachęcić je do pomocy w domu? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcą Moniką Perkowską.
Czasy samodzielnych powrotów z kluczem na szyli bezpowrotnie odeszły do przeszłości. Dziś dzieci żyją w zupełnie innej rzeczywistości, a co za tym idzie - mają inne obowiązki. Zdania rodziców na temat przydziału zadań pociechom są podzielone: jedni twierdzą, że jest to odbieranie im dzieciństwa, drudzy - że to świetna okazja do nauki samodzielności i funkcjonowania w społeczeństwie. Jak zachować równowagę i nie pozwolić najmłodszym zbyt szybko dorosnąć, jednocześnie ucząc ich pomagania w domu? O mądrym podziale zadań domowych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze znanymi rodzicami: Tomaszem Karolakiem, Kariną Kunkiewicz i Marią Natalią Tymańską oraz psycholog Moniką Perkowską.
Przychodzi po pracy do domu i musi go posprzątać. Musi także prać i gotować, bo jego partnerka nie chce tego robić. Poznajcie bohaterów dzisiejszego odcinka "Rozmow w toku", na który zapraszamy w imieniu Ewy Drzyzgi.
Obecnie większość dzieciaków po lekcjach w szkole chodzi na zajęcia dodatkowe. Czy oprócz tego angażujemy nasze dzieci do obowiązków domowych? Czy ma to walor wychowawczy? Zapytaliśmy o to Aleksandrę Piotrowską, psychologa dziecięcego i Sylwię Juszczak-Arnesen, aktorkę. Obie Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Świderski, ojciec 12-letniej córki. 8 lat temu, po kilku latach wspólnego pożycia, rozstał się z ze swoją żoną, zdeklarowaną feministką. Postanowił swoją historią podzielić się z innymi w książce "Mam dziecko z feministką". Dlaczego nie podpisał tej książki swoim nazwiskiem? Czego należy się spodziewać, kiedy wchodzi się w związek z feministką? Czy z feministką da się żyć? Czy feministka może na 100 proc. zaangażować się w macierzyństwo?
Współczesne dzieci coraz rzadziej wykonują obowiązki domowe. Nie sprzątają, nie robią zakupów, prania i nie potrafią prasować. Jak to zmienić? Czy dziecko, które miało rodziców nadopiekuńczych jest w stanie nauczyć się samodzielności? Jak zachęcić dziecko do prac domowych oraz jakich rodziców miała Dorota Wellman? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Edytę Poncyljusz, Martę Żysko-Pałubę, Rafała Olbrychskiego oraz Jacka Borkowskiego. Opowiedzieli nam, jak wspominają swoje dzieciństwo oraz, czy uczą swoich dzieci samodzielności.