Aranżacje wnętrz

Jak zrobić lampę sufitową z plecionki rattanowej? Dodatki w stylu boho to hit sezonu

Aranżacje wnętrz

Styl boho, nazywany także stylem wolnych dusz, już od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością zarówno w modzie, jak i w aranżacji wnętrz. Iwona Durka w programie "Pomysłowe projekty" pokazuje m.in. to, jak samodzielnie zrobić dodatki, które będą wpasowywać się w wystrój pomieszczenia w stylu boho.

Jak zrobić lampę sufitową z plecionki rattanowej?

Styl boho nie istnieje bez rattanu, czyli naturalnego materiału pozyskiwanego z palmy rotangowej - pnącej rośliny, nazywanej również trzciną indyjską lub hiszpańską. W programie "Pomysłowe projekty" Iwona Durka zaprezentowała prosty sposób na zrobienie lampy sufitowej z plecionki rattanowej. Potrzebne będą do tego:

  • 1,5 m plecionki rattanowej,
  • nożyczki,
  • stelaż do abażuru, np. o średnicy 35 cm,
  • przewód z oprawką i podsufitką,
  • sznurek rattanowy.

Do stelaża przywiązujemy plecionkę rattanową. Wykorzystujemy do tego kawałki sznurka rattanowego. Czynność ta wymaga cierpliwości i precyzji. Następnie, do gotowego abażuru doczepiamy przewód z oprawką. Taką lampę możemy zawiesić na suficie.

"Pomysłowe projekty" – gdzie oglądać?

Iwona Durka postawiła wszystko na jedną kartę – rzuciła swoją dotychczasową karierę, by zostać architektem. Teraz z pasją odmienia mieszkania i domy, nadając im niepowtarzalny charakter. W swoim programie "Pomysłowe projekty" przygotowuje bohaterom aż dwie propozycje projektów do wyboru. Jej metamorfozy są oryginalne, niedrogie i bardzo funkcjonalne.

Program "Pomysłowe pomysły" można oglądać na antenie HGTV oraz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości