Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie w stonowanych barwach. "Dobrze jest stworzyć bazę. Później można do niej dobierać elementy, które ją ubarwiają"

Aranżacje wnętrz

Szmulki uchodzą za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Warszawie. To właśnie tutaj, w starej kamienicy, mieszka Magdalena Śliwka. Kobieta zaprosiła nas do siebie, aby w ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazać swoje lokum.

Czarno-białe mieszkanie w starej kamienicy

Magdalena Śliwka mieszka w starej kamienicy na Szmulkach. Jej mieszkanie ma 46 metrów kwadratowych. Składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni oraz łazienki. To, co najbardziej rzuca się w oczy, to cegła na ścianach, która została pokryta jedynie białą farbą.

- To było moje marzenie, aby posiadać cegłę. Dlatego też chciałam mieszkać w kamienicy - mówiła w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską Magdalena Śliwka, właścicielka mieszkania.

Największym pomieszczeniem w mieszkaniu jest salon połączony z kuchnią. Jest ono na tyle duże, że udało się w nim wygospodarować miejsce na niewielki gabinet. - Zależało mi, żeby nie dzielić tego miejsca ścianami, głównie ze względu na rząd okien. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe - dodała. Mimo że w pomieszczeniu dominują głównie biel i czerń, to znalazło się w nim miejsce na ekstrawagancji różowy fotel. - Jestem architektem wnętrz. Często mówię swoim klientom, że dobrze jest stworzyć bazę. Później można do niej dobierać elementy, które ją ubarwiają - wyjaśniała nasza rozmówczyni.

Ciepła i przytulna sypialnia

Sypialnia to niewielki pokój, urządzony w ciepłych barwach. W pomieszczeniu znajdują się tylko łóżko oraz duża szafa. - Jestem zbieraczem, nie tylko bibelotów, ale także ubrań. Zależało mi, aby szafa pomieściła wszystko - mówiła w rozmowie z naszą reporterką pani Magda.

Dużo bardziej surowa jest łazienka, która na pierwszy rzut oka wygląda jak publiczna toaleta. Prym wiodą w niej przede wszystkim dwa kolory - biały i czarny. Jak się prezentuje? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Odpicowane mieszkanie. Jak zrobić szybką metamorfozę? "W jednej chwili możemy mieć we wnętrzu lato albo zimę"

Odpicowane mieszkanie w stylu hampton. Jak ocieplić wnętrze z niebieskimi dodatkami?

Opieka nad zwierzętami podczas urlopu. Na co zwrócić uwagę, szukając hotelu dla psów i kotów?

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości