Aranżacje wnętrz

Gdzie chować buty? Oto najlepsze szafki polecone przez architekta

Aranżacje wnętrz

Autor:
Sabina
Zięba
Gdzie chować obuwie? Pomysłowe szafki do każdego przedpokoju
Gdzie chować obuwie? Pomysłowe szafki do każdego przedpokoju Dzień Dobry TVN
wideo 2/14
Dzień Dobry TVNGdzie chować obuwie? Pomysłowe szafki do każdego przedpokoju

Jak skutecznie i stylowo pochować buty w przedpokoju? Może w tym pomóc wybór odpowiedniej i funkcjonalnej szafki. O najlepszych z nich w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

Funkcjonalne urządzanie przedpokoju

Przedpokój stanowi wizytówkę domu, ponieważ to pierwsze pomieszczenie, które po przekroczeniu progu widzą nasi goście. Z tego względu wielu osobom zależy na tym, aby był on estetycznie urządzony. Niestety często w mieszkaniach borykamy się z wąskimi korytarzami, w których nie ma zbyt wiele miejsca, a gdzieś trzeba chować buty. Wówczas najlepiej znaleźć takie szafki, które są nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Szafki różnią się od siebie rozmiarem i wysokością oraz stylem, dlatego najlepiej wybrać uniwersalny model, który dopasujemy do wnętrza. Należy także uwzględnić, czy będziemy chcieli przechowywać więcej butów w poziomie, czy też w pionie. Jednak - niezależnie od decyzji - minimalna głębokość, jaką powinna mieć szafka, musi odpowiadać długości noszonego obuwia. Zazwyczaj są dostępne meble o wymiarach od 22 do 190 dla wysokości, od 47 do 153 dla szerokości oraz od 14 do 42 dla głębokości. Warto pomyśleć również o dodatkowym siedzisku, które pozwoli na spoczynek i łatwiejsze założenie obuwia.

Jak wybrać szafkę na buty?

W naszym programie architekt wnętrz zaproponował kilka rozwiązań. Polecił plastikowe półeczki, które umożliwiają układanie butów na sobie i ich segregowanie. Zaprezentował także półki z metalowej siatki, które można ustawić pod wieszakami oraz materiałowe, jakie można powiesić w szafie. Dobrym pomysłem są również pudełka, w których można przechowywać dwie pary butów bądź wielofunkcyjna szafka, w której mieści się posłanie dla zwierzaka, miejsce na buty oraz otwierana do góry skrytka np. na szaliki. Na rynku dostępne są także wygodne ławki, na których można usiąść, a równocześnie pochować w środku obuwie.

- Ta ławka zarówno może stać i w sypialni, i w korytarzu, więc to nie tylko musi być miejsce przeznaczone w przedpokoju - mówił Jonatan Kilczewski w Dzień Dobry TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości