Aranżacje wnętrz

Jaką tapetę wybrać do salonu? Poznaj porady architekta

Aranżacje wnętrz

Przed Krzysztofem Miruciem z programu "Zgłoś remont" ekscytujące wyzwanie – całkowita zmiana wystroju salonu, w którym dominują czerwone ozdoby. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, trzeba m.in. pozbyć się przytłaczającej tapety. Ekspert podpowiada, czym ją zastąpić.

Jak wymienić tapetę

– Myślę, co zrobić, by wciągnąć ich w ten remont - mówi Krzysztof Miruć. Na pewno z Lenką i z Oliwią chciałbym zerwać tę czerwoną tapetę. Z Arkiem na pewno zdemontuję kominek. Z Agnieszką pewnie wybierał dekoracje okienne, tapety – zastanawia się prowadzący program "Zgłoś remont".

Wymiana tapety w salonie

W tym odcinku Krzysztof Miruć skupia się na odświeżeniu ścian. Dziewczyny wywiązują się z przydzielonego im zadania i z salonu znika tapeta w róże. Pozostaje jednak pytanie, jaka inna będzie dobrze wyglądała w tym miejscu.

– Kiedy prace remontowe dobiegają końca, przychodzi czas na aranżację. Dzisiaj chciałbym wybrać tapetę i zasłony do salonu. Dla mnie ważne jest, aby tapeta przypominały fakturą i strukturą tkaninę – podkreśla architekt.

Mama i córki zgodnie decydują się najciemniejszą z zaproponowanych przez niego tapet. Ekspert chwali ich wybór. Twierdzi, że wnętrze, które ma jasną podłogę, byłoby nijakie, jeśli też byłaby jasna. – Efekt jest niesamowity, za co bardzo dziękujemy – mówi pani domu, podziwiając swój salon po metamorfozie.

"Zgłoś remont" na HGTV – o czym jest program

W programie "Zgłoś remont" architekt Krzysztof Miruć podejmuje naprawdę duże wyzwania, m.in. zamienia puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Krzysztof nie boi się remontów starych mieszkań. W jednym z odcinków na naszych oczach kawalerkę w kamienicy przeobraził w nowoczesne 3-pokojowe mieszkanie.

Projektant podejmuje się remontów pojedynczych pomieszczeń, jak salon, łazienka czy pokój nastolatki. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze ze smakiem.

"Zgłoś remont" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o godz. 22:00 i w niedzielę o godz. 16:30) oraz online na platformie VOD player.pl.

Zobacz wideo: HGTV: Zielona ściana w domu - jak ją wykonać?

Zobacz także:

Jak samodzielnie zerwać tapetę? Krzysztof Miruć zna niezawodny sposób

Gadżety plażowe dla całej rodziny. Co warto zabrać nad polskie morze?

Jak nosić szpilki w upalne dni, żeby uniknąć otarć i spuchniętych nóg? Poznaj porady ekspertki

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości