Aranżacje wnętrz

Organizer dla dzieci, który zachęca do wykonywania obowiązków. Sprawdź, jak go zrobić

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Im dzieci starsze, tym więcej elementów porannej rutyny mogą wykonywać samodzielnie. Aby im w tym pomóc, dobrym pomysłem jest zrobienie specjalnego organizera, który równocześnie zachęci ich do spełniania obowiązków, jak i wywoła uśmiech na twarzy.

Agnieszka Witkowska z wykształcenia jest ekonomistką, a z zawodu architektem porządku. W cyklu "Sama to ogarniesz" pokazuje, jak własnoręcznie wykonać elementy wyposażenia. Tym razem pokazała krok po kroku, jak zrobić tablicę magnetyczną.

Jak zachęcić dzieci do wykonywania obowiązków?

Syn Agnieszki ma już 5 lat i staje się samodzielny. Niekiedy jednak należy go zachęcić do wykonywania obowiązków, w czym pomaga tablica magnetyczna.

Do jej wykonania Agnieszka potrzebowała kilku zdjęć przedstawiających czynności, które pociecha ma zrobić, a także kawałek sklejki, z której wycięła wyrzynarką elementy 40x16 cm i 5 klapek odpowiadających ilości zdjęć, które mają wymiary 14 cm x 7,5 cm .

Następnie zaczęła od dekorowania.

- Skoro 5 klapek i 5 zadań to idealnie pasującym do tego słowem jest "super". Takie słowo ułożone z literek pokolorowanych, wydrukowanych na drukarce laserowej na papierze samoprzylepnym, zobaczy mój syn, gdy wykona te zadania. To może być też słowo "brawo" - też idealnie pasuje - tłumaczyła architekt porządku.

Tablica magnetyczna dla dzieci

W następnej kolejności Agnieszka zabrała się za podstawę tablicy. Potrzebowała do tego klasycznych zawiasów, jak do szkatułki czy drzwiczek.

- Najpierw moją podstawę będę musiała uzbroić w zawiasiki, po to, żeby organizer zapinał się w momencie, kiedy zostanie wykonane zadanie i pokazywała nam się literka . (...) Z uwagi na to, że mam dość cienką sklejkę, to ja to po prostu je przykleję na klej szybkoschnący - mówiła ekspertka.

Następnie, aby klepki się trzymały, przyczepiła taśmę magnetyczną do podstawy, a do klepek przymocowała magnesy. Z kolei na rzepy samoprzylepne przytwierdziła zdjęcia. Dlaczego wybrała ten sposób?

- Dlatego, że zależy mi na tym, aby móc zmieniać tutaj zadania. Jak już opanuje sobie te 5 czynności z porannych nawyków, wtedy wkleję nowe - powiedziała Agnieszka Witkowska.

Organizer umieściła na wysokości odpowiedniej do wzrostu jej syna. Przykleiła go na samoprzylepne rzepy.

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości