Bolesne doświadczenia mogą mieć realny wpływ na kolejne relacje, a to zjawisko nazywane jest przez psychologów "efektem końca".
Czasem słowa bolą bardziej niż czyny.
Prywatna detektyw Cassie opisała tę nietypową sprawę w mediach społecznościowych.
O tym zjawisku porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholożką dr Marzeną Cypryańską-Nezlek oraz parą influencerów Marią Jeleniewską i Jakubem Nowosińskim.
Jakie mogą być tego konsekwencje?
W przypływie magicznej i rodzinnej atmosfery wiele osób decyduje się na oświadczyny w czasie świąt. Czy jest to dobry pomysł? O wyznawaniu miłości przy świątecznym stole opowiedzieli nam Anita i Damian Radziejewscy oraz Adela Kwiecień, asystentka zaręczyn.
Single powinni o tym wiedzieć.
Jak udało im się znaleźć nic porozumienia?
W Polsce żyje ponad 3,5 miliona wdów. Czy potrafią otworzyć się na nowy związek?
Nawet najlepiej dobrane pary kłócą się, podnoszą głos, a nawet potrafią trzasnąć drzwiami. Czy każda kolejna sprzeczka sprawia, że związek się psuje?
Psycholożka Katarzyna Kucewicz poruszyła ostatnio temat "przechodzonej miłości". Zjawisko dotyczy par, które zaniedbały swoje uczucie albo nie są w stanie porozmawiać szczerze o kryzysie. W Dzień Dobry TVN podjęliśmy temat, dopytując naszej ekspertki, jak poradzić sobie w takiej sytuacji. - Jeśli więcej jest tego niemego bycia obok niż bycia blisko, to warto się temu przyjrzeć - mówiła Joanna Chmura, psycholożka.
28 listopada obchodzimy Dzień Pocałunku. Całowanie się jest niezwykle zdrowe dla naszego organizmu - pozytywnie wpływa na psychikę, zdrowie fizyczne, a także wzmacnia relacje łączące nas z partnerem. Z okazji tego święta, przedstawiamy najważniejsze fakty o całowaniu. Niektóre mogą was zaskoczyć.
Zakończenie związku jest bardzo trudne, szczególnie że relacje miłosne są pełne głębokich emocji. Dlaczego tak trudno jest nam odejść od kogoś, kto sprawia nam ból? Z jakimi myślami musimy się mierzyć i jak sobie z nimi radzić? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Czy rzeczywiście randkowaniem można się zmęczyć i kiedy warto zrobić sobie przerwę od portali randkowych? O tym rozmawiamy z psychologiem, psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
"Jedliśmy tylko to, co on chciał".
Jak wygląda ich związek?
Czas trwania postępowania może być różny.
Choć z pozoru jest to dość niepozorne zjawisko, to jeśli zagości w naszej relacji na dłużej, szanse na jej uratowanie są bardzo niskie.
O to zapytaliśmy nasze bohaterki oraz doktora Mateusza Grzesiaka, psychologa i wykładowcę Akademii WSB.
18 października na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane dwa projekty ustaw. Co to oznacza w praktyce? O tym opowiedzieli nam Sylwia Gregorczyk-Abram, prawniczka, działaczka społeczna oraz Mariusz Szczygieł, pisarz, reporter.
Interseksualizm popularnie nazywany był obojnactwem lub hermafrodytyzmem. Dotyka ono 1 na około 10 tysięcy nowonarodzonych dzieci i uznawane jest za anomalię. Nie należy mylić interseksualizmu z transpłciowością czy jakimikolwiek seksualnymi preferencjami. Poza tym samo pojęcie interseksualizmu coraz częściej uznawane jest za niewłaściwe i zastępowane interpłciowością.
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Jesień na dobre zagościła w Polsce. Nadeszły krótsze dni, chłodne wieczory oraz idealny czas na gorącą herbatę i koc. W tym okresie coraz więcej singli i singielek wpada także w pułapkę tzw. cuffing season. Dlaczego? Co się za tym kryje? To zjawisko wytłumaczył nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB. Sprawdź, być może dotyczy i ciebie.
Jednym z najczęstszych powodów "utrzymujących" związek jest kredyt hipoteczny. Co z nim zrobić po rozstaniu?
Lekceważenie drugiej osoby poprzez nieodparte, niekontrolowane korzystanie w jej obecności z telefonu, czyli tzw. phubbing, to irytujący nawyk.
Tomasz Michniewicz napisać powieść pt. "Przedświt" o kryzysie mężczyzny na życiowym zakręcie.
Agata Młynarska w swoim talk show podjęła się tematu, który budzi ogromne emocje - tzw. swingowania. W studiu spotkały się dwie pary. Jedna z nich otwiera się na seks grupowy, a druga absolutnie sobie tego nie wyobraża.
Już wkrótce chłopcy będą obchodzić swoje święto. Dlaczego w Polsce istnieje Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny? Który z nich powinien być obchodzony?
Już wkrótce chłopcy będą obchodzić swoje święto. Dlaczego w Polsce istnieje Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny? Który z nich powinien być obchodzony?
5 pomysłów na podarunek, który możesz kupić w ostatniej chwili.