Ewa i Marcin uciekli od zgiełku miasta i zamieszkali w leśniczówce oddalonej od cywilizacji. Wstają o świcie i wraz z dziećmi ruszają, by obcować z naturą. Poznajcie spokojne życie rodziny leśniczego.
Życie leśniczego
Ewa i Marcin poznali się na studiach. Ukończyli leśnictwo i swoją przyszłość postanowili związać z naturą. Marcin Scelina został leśniczym, a Ewa Wydrzyńska-Scelina obserwowała żubry. - Codziennie rano wychodziło się do lasu z pełnym ekwipunkiem. Bardzo emocjonująca była to praca, aczkolwiek powiem tak szczerze, że troszeczkę zdziczałam – zaśmiała się.
W 2010 roku przeprowadzili się do leśniczówki. - Chyba nie ma bardziej oddalonej leśniczówki od cywilizacji – przyznał leśniczy. – Jak już się okazało, że będziemy tutaj mieszkać, no to cóż - kolejne wyzwanie. Ciemno, za cicho – wspominała Ewa.
To fakt, bo na miejscu o zasięgu telefonii komórkowej można zapomnieć, z prądem i wodą też różnie bywa. Nie wspominając już o tym, gdy zimą są obfite opady śniegu. – Mieliśmy malucha i nim pchaliśmy śnieg, więc było czasami zabawnie – podkreśliła żona leśniczego.
Tam, gdzie niedźwiedzie mówią dobranoc
Małżeństwu to jednak nie przeszkadza. Pokochali spokojny tryb życia i obcowanie z naturą. I tą miłością zarazili też córki. – Stąd jest wszędzie daleko. Nie ma sklepów, basenów, parków, ale nie zamieniłabym tego miejsca, bo tu jest bardzo fajnie i jest wiele przygód. Nie siedzę w domu przed komputerem, wolę oglądać roślinki i zwierzęta na polu - tak jak mój tata – zadeklarowała Ania, córka Ewy i Marcina.
Rodzina nie czuje się samotna. Czasem do ich drzwi zapuka wędrowiec, by spytać o drogę. Innym razem – matka, by dowiedzieć się, gdzie wybrać się z dzieckiem. Ewa śmieje się, że czasami ich dom zamienia się w informację turystyczną. Nie brakuje też bardziej dzikich gości. Ich podwórko odwiedziły już niedźwiedzie, borsuki, żubry, wilki, sarny, lis. – Ponoć ryś był niedawno. Ktoś jechał drogą i widział koło leśniczówki rysia – zaznaczyła Ewa.
Zobacz także:
Lampy z kijów narciarskich i drewniane misy. Poznajcie prace młodych podhalańskich twórców
Magurski Park Narodowy – atrakcje turystyczne i ciekawostki o parku
Połączyła ich wzajemna miłość i pasja do żeglarstwa. Dziś wspólnie remontują stare jachty
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Izolda Sanetra