Gwiazdy

Zmarł Peter Mayhew, odtwórca roli Chewbakki z "Gwiezdnych wojen"

Peter Mayhew

fot. Matt Baron/REX/EastNews

Gwiazdy

Zmarł Peter Mayhew, odtwórca roli Chewbakki z "Gwiezdnych wojen"

Peter Mayhew

fot. Matt Baron/REX/EastNews

W wieku 74 lat zmarł w USA brytyjski aktor Peter Mayhew, znany przede wszystkim z roli Chewbakki w filmowej sadze "Gwiezdne wojny" - poinformowała w czwartek rodzina aktora.

Aktor zmarł 30 kwietnia w swym domu w Teksasie, w otoczeniu najbliższych. Rodzina nie podała, co było przyczyną jego śmierci. Poinformowała natomiast, że przyjaciele i krewni uczczą jego pamięć 29 czerwca, a wielbiciele aktora - w grudniu w Los Angeles.

"Pogrążona w  smutku i miłości rodzina Petera Meyhew z żalem zawiadamia o śmierci Petera. Odszedł wieczorem 30 kwietnia, w otoczeniu rodziny, w swoim domu w Północnym Teksasie" - napisano na oficjalnym koncie aktora na Twitterze.

Peter Mayhew urodził się 19 maja 1944 roku w Londynie, gdzie też dorastał. Zanim został aktorem pracował w londyńskim szpitalu jako sanitariusz.

W 1977 roku reżyser George Lucas wybrał go do roli Chewbakki - wojownika Wookiee i najlepszego przyjaciela Hana Solo - w "Gwiezdnych wojnach", m.in. ze względu na imponujący wzrost - aktor miał 221 cm. Jako Chewbacca wystąpił w "Gwiezdnych wojnach"  pięciokrotnie: w trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej części.


W 2005 roku Peter Mayhew przyjął obywatelstwo USA. (PAP)

sp/

Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0