Gwiazdy

Złote Globy reagują na pandemię. Jak zmienią się zasady przyznawania nagród? 

x-news

Gwiazdy

Złote Globy reagują na pandemię. Jak zmienią się zasady przyznawania nagród? 

x-news

Nowe zasady w związku z pandemią koronawirusa wprowadzają Złote Globy. Za zmiany odpowiada Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA). Jaki to będzie miało wpływ na przyznawanie prestiżowej nagrody, zwanej "małym Oscarem"? 

Pandemia koronawirusa nie omija świata filmu. Ma wpływ również na Hollywood i najważniejsze nagrody w branży. Nowe zasady wprowadzają organizatorzy Złotych Globów. Za zmiany odpowiada Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA). 

Złote Globy - nowe zasady 

Do tej pory ubiegające się o nominację filmy musiały był osobiście zaprezentowane każdemu członkowi Stowarzyszenia. Teraz wystarczy, że dystrybutorzy produkcji skontaktują się z nimi w celu ustalenia daty pokazu. Członkowie muszą otrzymać link lub płytę DVD z nagraniem, aby mogli obejrzeć pozycję w domach. 

Wcześniej wymagano również, aby filmy były wyświetlane w kinach w Los Angeles przez minimum siedem dni do 31 grudnia. W związku z pandemią Stowarzyszenie weźmie jednak pod uwagę również te produkcje, które miały trafić na ekrany między 15 marca a 30 kwietnia.

Złote Globy

Złote Globy to nagroda przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HSPZ) w dziedzinie filmu i telewizji. 

W branży mają one rangę "małych Oscarów" - najważniejszych po nagrodach Amerykańskiej Akademii Filmowej. Werdykt HFPA był niejednokrotnie papierkiem lakmusowym oscarowej gali.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
82
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0