Gwiazdy

Zimowy piknik sąsiedzki Tadeusza Mullera 

Gwiazdy

Zimowy piknik sąsiedzki Tadeusza Mullera 

Tadeusz Muller i Stowarzyszenie Nowy Żoliborz organizują pierwszy zimowy piknik sąsiedzki. Skąd zaczerpnęli pomysł na taką inicjatywę? O tym dziś w studiu opowiedział syn Magdy Gessler oraz jego sąsiadki Kasia Nowak, Izabela Rychter oraz Ania Faderewska. 

Sam pomysł jest odrobinę zaczerpnięty z hiszpańskiej tradycji, gdzie Tadeusz się urodził i spędził wczesne dzieciństwo. Syn Magdy Gessler bardzo często opowiada, że przy jego ulicy sąsiedzi łączyli stoły, przygotowali wspólnie posiłek, a potem wspólnie go spożywali, rozmawiając przy tym i w niewymuszony sposób spędzali miło czas. To dobra tradycja, by się integrować i dzielić tym, co najlepsze.

Inicjatywa Tadeusza Mullera

Tadeusz Muller razem ze Stowarzyszeniem Nowy Żoliborz organizuje zimowy piknik sąsiedzki. Ważnym celem jest nie tylko integracja sąsiadów, ale także pomoc. Podczas wydarzenia zbierane będą pieniądze na Dom Dziecka w Białachowie oraz na schronisko dla psów w Krzesimowie.  

Mamy parę celi, żeby zjednoczyć mieszańców tworząc taki klimat przy pikniku. Będzie zabawa przy dobroczynnym celu.

- dodał Tadeusz. 

Piknik sąsiedzki

Piknik odbędzie się w sobotę 14 grudnia na placu obok Rój bistro (ul. Rydygiera 18)

  • Od godz: 16:00 przewidziane jest wspólne ubieranie choinki.
  • 16:30 malowanie świątecznych pierników z dziećmi
  • 16:45 Krzyś Zjawiński opowie, jak dokarmiać zimą ptaki
  • 17:00 - Tomek Niewczas aka Zielony Żoliborz, ogrodnik Żoliborza, ekspert w dziedzinie drzew, odpowie na Państwa pytania, jak chronić drzewa, gdzie składać informacje o niepokojących zjawiskach etc.
  • 17:45 Michał Kostrzewa wygłosi prelekcję “Co tu było, zanim powstało nasze osiedle - 250 lat historii Nowego Żoliborza”

Oprawę muzyczną zapewnią Warszawska Kapela z Targówka oraz Święty x MRmetrick wraz z DjMariano. Będziemy również wspólnie śpiewać kolędy. Przez cały czas trwania imprezy trwać będą licytacje różnych fantów i nagród, które zasilą kasę zbiórki

Na zgłodniałych i zziębniętych czekać będą pyszne naleśniki od Tadeusz Muller oraz gorące napoje. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
82
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0