Gwiazdy

"Nie czuję, że dostanę Oscara" Mocna wypowiedź Pawlikowskiego tuż przed galą!

Gwiazdy

"Nie czuję, że dostanę Oscara" Mocna wypowiedź Pawlikowskiego tuż przed galą!

Cała Polska żyje tegorocznymi Oscarami. Czy "Zimna wojna" dostanie Oscara? Wszyscy mają nadzieję, że tak, choć sam Paweł Pawlikowski w to nie wierzy. Dlaczego? Posłuchajcie, co powiedział w rozmowie z Kingą Rusin.

Zobacz też: Joanna Kulig urodziła! Płeć i imię dziecka


Trzy nominacje Oscarowe dla "Zimnej wojny"

W nocy z 24 na 25 lutego o godzinie 2 w nocy czasu polskiego odbędzie się gala rozdania Oscarów. Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" jest nominowany aż w trzech kategoriach:

  • "Zimna wojna" - nominacja w kategorii film nieanglojęzyczny
  • Łukasz Żal - nominacja za zdjęcia do filmu "Zimna wojna"
  • Paweł Pawlikowski - nominacja w kategorii najlepszy reżyser

Sam Paweł Pawlikowski nie wierzy przesadnie w sukces "Zimnej wojny". Powiedział o tym w rozmowie z Kingą Rusin specjalnie dla "Dzień Dobry TVN".

Mam wrażenie, że po czterech latach od "Idy" i Oscara dla niej wyścigi na Oscarach się zintensyfikowały. Jest o wiele więcej kasy, napięcia, trzeba bardziej się starać szczególnie w naszej kategorii: film nieanglojęzyczny (...) - powiedział Paweł Pawlikowski.


Paweł Pawlikowski uważa, że "Zimna wojna" nie dostanie Oscara

Czy jego zdaniem, istnieje jakikolwiek cień szansy, że "Zimna wojna" dostanie Oscara? Dużo mówi się o tym, że głównym konkurentem Pawlikowskiego jest "Roma", która dostała aż 10 nominacji.

Kiedy robi się film, nie myśli się o Akademiach (...) Ja po prostu robię film, który ja sam chciałbym zobaczyć. Nigdy nie myślę w tych kategoriach. "Zimna wojna" jest o wiele bardziej popularna niż "Ida". Tłumy ludzi na to walą! O dziwo! Mam wrażenie, że "Zimna wojna" pobiła "Idę", jeśli chodzi o popularność. (...) Kiedy jechałem z "Idą" na Oscary, czułem że możemy dostać Oscara, że walka będzie się toczyć między "Idą" a "Lewiatanem". A tutaj, czuję, że nie. Czuję wibracje dookoła, że nie - powiedział Paweł Pawlikowski.Więcej: Oscary 2019. "Zimna Wojna" ma mocną konkurencję

Zobacz film: Kontrowersje wokół Oscarów, źródło: Dzień Dobry TVN


Zobacz film: "Najpierw będę krzyczała!" Agata Kulesza o Oscarach 2019, źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz film: Oscarów 2019 ciąg dalszy, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
4
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0