Gwiazdy

Zespół Goya po 15 latach. Co słychać u twórców hitu "Smak słów"? 

Gwiazdy

Zespół Goya po 15 latach. Co słychać u twórców hitu "Smak słów"? 

15 lat temu zespół Goya wypuścił piosenkę "Smak słów", która szybko okazała się być hitem. O tym, co zmieniło się na przestrzeni tych wszystkich lat opowiedzieli w naszym programie Magda Wójcik - wokalistka, Grzegorz Jędrach - gitarzysta i Rafał Gorączkowski - pianista zespołu Goya. 

Goya po 15 latach

Zespół był obecny w naszym studiu w środowym wydaniu. Jego członkowie opowiedzieli o powstaniu utworu "Smak słów". Jak się okazało, piosenka ta powstała w zawrotnym tempie, bo zaledwie w 10 minut. To był rok 2005, w którym Goya osiągnęła zawrotny sukces. Czy to były ich początki?

W 2005 roku graliśmy już z 7-8 lat

- wyznali, przyznając równocześnie, że nie spodziewali się tak ogromnego sukcesu "Smaku słów". Bardzo się jednak z niego cieszyli. 

Nasze osobowości idą w parze z emocjonalnością utworów. Nie musimy nic udawać

- powiedzieli. Kto dla Magdy jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o wokal? 

Jeżeli chodzi o kobiety śpiewające, to Tori Amos  - ona mnie zawsze inspirowała, a także Alanis Morissette

- dodała Wójcik.

W programie zespół opowiedział także o pozostałych muzycznych inspiracjach, a także przygotował dla widzów niespodziankę. 

"Smak słów" po 15 latach

Zespół Goya przygotował niezwykłą niespodziankę dla widzów Dzień Dobry TVN - po 15 latach trio wykonało swój największy hit - "Smak słów" na naszej scenie. Posłuchaj:

Goya - historia zespołu

Zespół Goya istnieje od 1995 roku. Kluczową postacią grupy jest wokalistka Magdalena Wójcik. Urodziła się w 1975 roku Krasnymstawie. Jako licealistka brała udział w licznych przeglądach piosenki. Śpiewając i grając na gitarze zwiedziła całą Polskę. Prezentowała własne utwory, które w 1993 roku zostały opublikowane na kasecie przez firmę fonograficzną Dalmafon.

Podczas jednego z przeglądów, dyrektor pewnej wytwórni muzycznej zwrócił uwagę na Magdalenę Wójcik i zaproponował jej współpracę. Mieszkając już w Warszawie spotkała muzyków, z którymi założyła zespół Goya. Byli to Grzegorz Jędrach - gitarzysta i lider zespołu oraz Rafał Gorączkowski, z którymi do dziś stanowią trzon zespołu.

Zespół Goya kojarzony jest przede wszystkim z hitem "Smak słów" i soundtrackiem do polskiego filmu z 2006 roku "Tylko mnie kochaj". Od tamtego czasu Magdalena Wójcik może pochwalić się współpracą z takimi artystami, jak skrzypek Nigel Kennedy, czy piosenkarka Martyna Jakubowicz.

Takie współprace uświadomiły mi, że najwięksi artyści są najskromniejsi i mają w sobie najwięcej pokory 

- powiedziała wokalistka zespołu Goya.

Zobacz także:

Ola Nowak - instagramerka, którą obserwuje 1,5 mln osób: "To 9 lat ciężkiej pracy"

Maffashion o prywatności, sławie i dziecku. Ile przytyła w ciąży? "Nigdy w życiu tyle nie ważyłam"

Lekarze usunęli z brzucha nastolatki 7-kilogramową bryłę włosów [WIDEO]

Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
09.09.2020
kon
swietnie