Newsy

Zakopane. Awantura w pensjonacie. Właścicielka użyła paralizatora

Drewniane domki Zakopanem

fot. Michal Piwowarski / EyeEm/getty Images

Newsy

Zakopane. Awantura w pensjonacie. Właścicielka użyła paralizatora

Drewniane domki Zakopanem

fot. Michal Piwowarski / EyeEm/getty Images

Do zakopiańskiej policji dotarło zgłoszenie o brutalnym potraktowaniu rodziny z dziećmi, która przyjechała do Zakopanego na wakacje. Z wynajętego apartamentu miały ich wyrzucić siłą z użyciem paralizatora dwie kobiety, które dzień wcześniej wynajęły im obiekt. Zajście zostało nagrane przez turystów i upublicznione.

Na nagraniu z telefonu komórkowego wykonanego przez turystę widać, jak dwie kobiety wyrzucają rzeczy turystów przez okno i na korytarz. Podczas zajścia doszło do użycia siły. Jedna z kobiet miała też użyć wobec turystki paralizatora. Na nagraniu słychać, jak kobiety wulgarnie zwracają się do turystów i plują im w twarz.

"Przyjęliśmy zawiadomienie zarówno od jednej jak i drugiej strony, ale z uwagi na dobro postępowania nie komentujemy tej sprawy. Obydwa postępowania są prowadzone w kierunku artykuł 157, czyli uszkodzenia ciała" - powiedział PAP w środę rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Do ataku doszło po tym, jak turysta telefonicznie zwrócił uwagę wynajmującym apartamenty na pewne usterki, na przykład niedziałające światło, brudny materac oraz kamery monitoringu zainstalowane w pomieszczeniu.

Czy za nieudane wakacje możemy dostać odszkodowanie?

Sprawę jako pierwsi ujawnili dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego".

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
89
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
14.08.2019
Roman
Pytanie do władz. Podobna sytuacja u nas podczas pobytu w mieście Hel.3 letnia córka została przeorana meleksem. Policja od razu romawiala z właścicielem firmy a nie z nami. Nas tylko poinformowano że wina nasza. Jakieś lokalne uklady?
By było śmieszniej jesteśmy 3ci dzień w domu i nagle wszystko ucichlo jak się okazało że sytuacja jest nagrana a prowadząca meleksa była zajęta telefonem A nie kierownica. Chyba skorzystam z pomocy telewizji lub prawnika...