Styl Życia

Zakaz używania telefonów i staranna dezynfekcja. Jak wygląda wizyta u fryzjera w nowych warunkach?

"Jak wygląda praca fryzjera na nowych warunkach?", Reporter: Bartek Dajnowski

Styl Życia

Zakaz używania telefonów i staranna dezynfekcja. Jak wygląda wizyta u fryzjera w nowych warunkach?

"Jak wygląda praca fryzjera na nowych warunkach?", Reporter: Bartek Dajnowski

Za nami długo oczekiwane otwarcie salonów fryzjerskich. Przyniosło ono za sobą szereg zmian i reguł, do których muszą dostosować się zarówno pracownicy, jak i klienci. Nasz reporter zatrudnił się jako pomocnik w jednym z zakładów fryzjerskich, żeby sprawdzić, jak wygląda praca w nowych warunkach. 

Pytania i procedury

Dla wielu osób otwarcie salonów fryzjerskich było swojego rodzaju wybawieniem. W końcu można obciąć zbyt długie już włosy i zafarbować kilkucentymetrowy odrost. Jednak wizyta w zakładzie fryzjerskim nie wygląda już tak jak kiedyś. Z uwagi na bezpieczeństwo klientów, jak i fryzjerów obowiązuje szereg procedur, które zaczynają się już podczas umawiania wizyty. Oprócz tradycyjnych pytań o to, czego wizyta będzie dotyczyła, pojawiają się także pytania o brak lub występowanie objawów koronawirusa, albo przechodzoną izolację. Klienci są umawiani w odstępach czasowych.

Wizyta u fryzjera – nowe zasady

Jeżeli jesteśmy zdrowi i udało się nam umówić na wizytę, czas na następny krok. Pamiętajmy o punktualności – z zakładów zniknęły poczekalnie. Po przyjściu do salonu obowiązkowo musimy zdezynfekować ręce, a następnie włożyć rękawiczki. Fryzjer mierzy nam też temperaturę. Kurtki i płaszcze, które zazwyczaj zostawiamy w poczekalni, są wkładane do specjalnych worków.

Być może, dla niektórych zdziwieniem będzie, że podczas wizyt u fryzjera w dobie koronawirusa, nie można używać telefonów. Należy schować je do torby lub kieszeni. Po wizycie stanowisko jest starannie dezynfekowane. A jak fryzjerzy reagują na nowe obostrzenia i zasady?

Przede wszystkim musimy akceptować tę nową rzeczywistość. I przede wszystkich uśmiechać się szeroko, jak tylko możemy

- mówi Dawid Krynicki, stylista fryzur. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
81
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0