Newsy

Wyjątkowe znalezisko. W lubelskiej szkole odkryto egipską mumię

Egipska mumia w Lublinie

Zens photo/Getty Images

Newsy

Wyjątkowe znalezisko. W lubelskiej szkole odkryto egipską mumię

Egipska mumia w Lublinie

Zens photo/Getty Images

W jednej ze szkół w Lublinie ekipa przeprowadzająca remont znalazła mumię egipską. - Była zamurowana w jednym z filarów na poddaszu - powiedział Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Egipska mumia na poddaszu

Podczas remontu trwającego w zabytkowego budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów w Lublinie znaleziono egipską mumię. Ekipa wykonująca roboty znalazła ją na poddaszu.

Ta specyficzna pamiątka była zamurowana w jednym z filarów na poddaszu. Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych odpowiednio zabezpieczyła znalezisko

- powiedział "Kurierowi Lubelskiemu" Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Jak podano na fanpage'u Miasta Lublin na Facebooku, mumie prawdopodobnie przywiózł z Egiptu fundator szkoły August Karol Vetter.

August Karol Vetter - kim był?

August Karol Vetter żył w latach 1847–1907. Był lubelskim browarnikiem, działaczem społecznym, fundatorem i opiekunem Szkoły Handlowej im. Vetterów przy ulicy Bernardyńskiej w Lublinie, jak również Szpitala Dziecięcego przy ulicy Staszica 7. Dzięki jego staraniom szkoła była pierwszą placówką oświatową w Królestwie Polskim, która otrzymała zgodę władz carskich na nauczanie w języku polskim.

Po śmierci ojca odziedziczył wraz z młodszym bratem Juliuszem znaczny majątek w postaci kapitału, dwóch zakładów przemysłowych (browaru i destylarni wódek) oraz nieruchomości w Lublinie.

>>> Zobacz także:

Szukają zmian nowotworowych w mumiach

Horror - dlaczego lubimy się bać?

Źródło: gazeta.pl/teatrnn.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
96
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0