Newsy

Warszawa. Policjanci zatrzymali pijaną 30-latkę, której z nosidełka wypadł noworodek

płaczący noworodek

fot. Isabel Pavia/getty Images

Newsy

Warszawa. Policjanci zatrzymali pijaną 30-latkę, której z nosidełka wypadł noworodek

płaczący noworodek

fot. Isabel Pavia/getty Images

Pijana matka potknęła się a z nosidełka wypadła jej 9-dniowa córeczka. Na płacz dziecka zareagowali przechodnie, sprawą zajęła się policja. Zatrzymana miała we krwi ponad promil alkoholu we krwi.

Niemowlę wypadło z nosidełka

Pijana 30-latka przechodziła obok sklepu monopolowego, trzymając w ręku nosidełko z 9-dniową córeczką. W pewnym momencie niemowlę wypadło z nosidełka i upadło na trawę. Jak poinformowała policja, kobieta została zatrzymana.

Policjanci z komendy na Woli zostali zaalarmowani w nocy, że pijana matka opiekuje się 9-dniową córeczką. Funkcjonariuszy powiadomili przechodnie. "Kobieta idąc chodnikiem trzymała w ręku nosidełko z dzieckiem. W pewnej chwili potknęła się i z nosidełka dziecko wypadło jej na trawę. Od razu chwyciła je i włożyła do nosidełka przykrywając kocykiem. Dziecko płakało i to zwróciło uwagę przechodniów" - przekazała w środę policja.

Kobiecie grozi do 5 lat więzienia

Świadkowie zdarzenia od razu zareagowali i zaopiekowali się niemowlęciem. "Jego matka próbowała jak najszybciej oddalić się z miejsca. Uniemożliwili jej to przechodnie do czasu przybycia patrolu policji" - poinformował w środę zespół prasowy Komendy Rejonowej Policji na Woli.

Badanie alkomatem wykazało, że 30-latka ma ponad promil alkoholu w organizmie. Jej córeczka trafiła do szpitala, a kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Sprawą zajęli się również policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, którzy przekazali materiały do sądu rodzinnego. 30-latce grozi do 5 lat więzienia.

Dzieci alkoholików. Z czym zmagają się w dorosłym życiu?


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
72
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0