Wampirzy lifting - innowacyjna profilaktyka przeciwstarzeniowa

wampirzy lifting
bluecinema/Getty Images
Źródło: E+

Wampirzy lifting to innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry twarzy i profilaktyki przeciwstarzeniowej. Na czym polega, kto może z niego skorzystać i jakie przynosi skutki?

Wampirzy lifting brzmi groźnie, ale czy rzeczywiście jest taki straszny? Nazwą nawiązuje do postaci z filmów grozy, a w rzeczywistości oparty jest na działaniu krwi. Ta innowacyjna metoda wykorzystująca dosłownie własny “materiał” pacjenta zdobywa coraz większe rzesze zwolenniczek, które oczekują od medycyny estetycznej wyraźnie widocznych i bezpiecznych efektów.

Zabieg z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta stosowany jest w medycynie od ponad 10 lat. Obecny w chirurgii i ortopedii, z czasem wkroczył na obszar medycyny estetycznej. Terapia biostymulacji stosowana jest m.in do przyspieszenia gojenia się dużych ran po skomplikowanych zabiegach, w celu regeneracji mięśni i ścięgien po urazach, przeciążeniach i wysiłkach. Wampirzy lifting stał się modny za sprawą celebrytek zza Oceanu, które chętnie promowały go jako jeden ze sposobów na utrzymanie wiecznie młodej, zdrowej i gładkiej skóry. Bardzo szybko został podchwycony i wykorzystany do promocji naturalnych sposobów dbania o skórę, przeciwnych do skalpela. Wampirzy lifting z racji swojego silnego działania jest naturalną alternatywą dla botoksu.

Na czym polega wampirzy lifting?

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym, polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta. Procedura zakłada pobranie krwi od pacjenta, a następnie w specjalnym wirniku przeprowadzane jest preparowanie materiału - oddzielenie krwinek czerwonych od osocza bogatopłytkowego. To właśnie ono wykorzystywane jest do zabiegu wstrzykiwania. Sam zabieg polega na iniekcji podskórnej w miejsca pokryte zmarszczkami i bruzdami.

Najczęściej są to: okolice ust (tzw. zmarszczki palacza i bruzdy marionetki), czoło (tzw. lwia zmarszczka), okolice oczu, podbródek, a nawet szyja. Efekty zabiegu widoczne są po upływie około trzech tygodni, to dokładnie tyle, ile skóra potrzebuje na regenerację i proces gojenia. Czym jest osocze bogatopłytkowe? To otrzymany w wyniku przetworzenia ludzkiej krwi preparat złożony z peptydów wykazujących silne działanie regeneracyjne, odnawiające i stymulujące.

Spektakularne efekty wampirzego liftingu? Dla kogo?

Terapia osoczem bogatopłytkowym skierowana jest do osób, które poszukują naturalnej odnowy i regeneracji skóry w celu jej pobudzenia i tym samym opóźnienia procesów starzenia. Zabieg poleca się alergikom, którzy ze względu na niemożność skorzystania z wielu preparatów chemicznych, szukają alternatywy w postaci zabiegów naturalnych. Wampirzy lifting przynosi wiele efektów zdecydowanie poprawiających odżywienie i napięcie skóry. Do efektów, których można oczekiwać po wampirzym liftingu, należą: poprawa elastyczności, wygładzenie zmarszczek i spłycenie bruzd, poprawa koloru skóry. Zabieg oparty jest na biostymulacji, a więc wspomaganiu gojenia. Dlatego można go wykorzystać również do niwelowania rozstępów i blizn. Ponadto jest z powodzeniem stosowany jako element kuracji w leczeniu łysienia.

Medycyna estetyczna terapię osoczem wykorzystuje również w parze z innymi zabiegami. W połączeniu z laseroterapią jest bardzo silną i skuteczną bronią w walce ze zmarszczkami i skutecznie niweluje skutki starzenia się skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu wampirzy lifting

Z racji, iż zabieg oparty jest na własnej krwi pacjenta, poddać się jemu nie mogą: osoby z chorobami krwi, kobiety w ciąży i karmiące mamy. Skóra twarzy, która będzie poddana zabiegowi ostrzykiwania osoczem, powinna być w idealnym stanie i nie może się na niej toczyć żaden stan zapalny. Dlatego osoby borykające się z trądzikiem, ropnymi pryszczami i wszelkimi infekcjami bakteryjnymi, najpierw powinny zadbać o ich wygojenie i doprowadzenie skóry do stanu nienoszącego śladu zmian zapalnych.

Możliwe skutki uboczne wampirzego liftingu - czyli o czym musisz wiedzieć

Zabieg jest bezbolesny, a jego jedyne skutki uboczne to siniaki powstałe w wyniku iniekcji. Ich ewentualne pojawienie się związane jest jednak z grubością skóry twarzy pacjenta i odpornością naczynek krwionośnych. Terapia osoczem jest mimo wszystko zabiegiem wzbudzającym kontrowersje i dyskusje między lekarzami. Nieustannie trwają badania nad ustaleniem rzeczywistych efektów bądź skutków ubocznych, które mogą pojawić się w przyszłości.

Zobacz też:

Piękno za wszelką cenę? "Powikłania mogą wystąpić zawsze, ale tylko lekarz umie z tego wybrnąć"

Domowe maseczki na twarz – z awokado, węglowa i inne hity

Wypoczęta skóra. Jak wykonać masaż twarzy krok po kroku?

Zobacz video: Wampirzy lifting

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie