Styl Życia

Wadi Attir, czyli Beduini dla globalnej ekologii

Styl Życia

Wadi Attir, czyli Beduini dla globalnej ekologii

Odwiedzających Wadi Attir często uderza poczucie niedorzeczności, gdy odkrywają coś tak zaawansowanego technologicznie, a jednocześnie "rzemieślniczego", tak współczesnego, a jednocześnie tak starożytnego.

Ludzkość wystawiona jest dzisiaj na wiele wyzwań w swojej drodze do zrównoważonej gospodarki. Nikt nie wie, jak w harmonijny i pokojowy sposób zarządzać planetą, jej zasobami i miliardami ludzi. Trzeba więc eksperymentować.

>>> Zobacz także:

Jednym z takich eksperymentów jest rewolucyjny projekt o nazwie Wadi Attir - zrównoważone ekologicznie gospodarstwo, które łączy tradycyjną umiejętności, wiedzę i kulturę Beduinów z nowoczesną technologią energii odnawialnej i technikami rolniczymi.

Podstawowym celem projektu Wadi Attir jest zachowanie i pielęgnowanie tradycyjnej beduińskiej wiedzy rolniczej, która obejmuje wypas owiec i kóz oraz hodowlę mleka, uprawę roślin leczniczych i hodowanie lokalnych warzyw na bazie nasion z tego obszaru.

To bardzo wymagający projekt. Kiedy go zaczynaliśmy, ludzie mówili nam, że to szaleństwo. A jednak udało się i myślę, że nasz sukces jest zarówno ekscytujący, jak i inspirujący. Zasady według których tu działamy są uniwersalne.

- uważa Michael Ben-Eli, twórca projektu.

Co sądzisz o tym artykule?
47
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0