Wadi Attir, czyli Beduini dla globalnej ekologii

Odwiedzających Wadi Attir często uderza poczucie niedorzeczności, gdy odkrywają coś tak zaawansowanego technologicznie, a jednocześnie "rzemieślniczego", tak współczesnego, a jednocześnie tak starożytnego.

Ludzkość wystawiona jest dzisiaj na wiele wyzwań w swojej drodze do zrównoważonej gospodarki. Nikt nie wie, jak w harmonijny i pokojowy sposób zarządzać planetą, jej zasobami i miliardami ludzi. Trzeba więc eksperymentować.

>>> Zobacz także:

Jednym z takich eksperymentów jest rewolucyjny projekt o nazwie Wadi Attir - zrównoważone ekologicznie gospodarstwo, które łączy tradycyjną umiejętności, wiedzę i kulturę Beduinów z nowoczesną technologią energii odnawialnej i technikami rolniczymi.

Podstawowym celem projektu Wadi Attir jest zachowanie i pielęgnowanie tradycyjnej beduińskiej wiedzy rolniczej, która obejmuje wypas owiec i kóz oraz hodowlę mleka, uprawę roślin leczniczych i hodowanie lokalnych warzyw na bazie nasion z tego obszaru.

To bardzo wymagający projekt. Kiedy go zaczynaliśmy, ludzie mówili nam, że to szaleństwo. A jednak udało się i myślę, że nasz sukces jest zarówno ekscytujący, jak i inspirujący. Zasady według których tu działamy są uniwersalne.

- uważa Michael Ben-Eli, twórca projektu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości