Rozrywka

W Milionerach padło pytanie o warany z Komodo. Czy potrafisz na nie odpowiedzieć?

Milionerzy. Hubert Urbański

TVN/x-news

Rozrywka

W Milionerach padło pytanie o warany z Komodo. Czy potrafisz na nie odpowiedzieć?

Milionerzy. Hubert Urbański

TVN/x-news

W Milionerach toczy się walka o wielkie pieniądze. Jedna z uczestniczek usłyszała pytanie dotyczące waranów z Komodo, aby na nie odpowiedzieć zdecydowała się użyć koła ratunkowego. Czy Ty wiesz, gdzie leży Komodo?

Skąd pochodzą warany? 

Luiza Batycka z Wrocławia rozpoczęła grę w Milionerach i niestety nie wszystko poszło zgodnie z jej planem. Miłośniczka break-dance'u miała problem z pytaniem geograficznym. Nie potrafiła zdecydowanie odpowiedzieć, skąd pochodzą warany. Gdzie leży Komodo? 

Warany z Komodo, czyli skąd? 

A: z kontynentu afrykańskiego

B: z indonezyjskiej wyspy

C:  z półwyspu indyjskiego 

D: z Kuby 

Sprawdź, czy poprawnie typujesz odpowiedź. 

Warany z Komodo, czyli skąd?

Odpowiedz na 1 pytanie
Zaznacz prawidłową odpowiedź

- No właśnie, Komodo... Kiedyś sprawdzałam gdzie to jest i teraz nie pamiętam, ale zacznę od wykluczania - powiedziała uczestniczka Milionerów. Luiza zdecydowała się na użycie koła ratunkowego. Czy pół na pół rozwieje jej wątpliwości? Oglądaj Milionerów na antenie TVN oraz  w Playerze.

Warany z Komodo 

Swoim wyglądem do złudzenia przypominają smoki lub małe dinozaury. To ciemnozielone lub ciemnobrązowe gady o długim i masywnym tułowiu, potężnych łapach, spłaszczonym pysku i długim ogonie. Posiadają szczękę uzbrojoną w 60 silnych zębów oraz rozcięty na końcówce język. Ich gruba skóra pokryta jest małymi łuskami i różnokolorowymi plamkami. Baśniowy wygląd nie powinien nas jednak zwieść. Jaszczurki z Komodo potrafią upolować wielkiego bawoła lub konia, bywają kanibalami i mogą być niebezpieczne dla człowieka. Polują z zasadzki i potrafią zabić jednym ugryzieniem. Trująca substancja w ich ślinie to 50 różnych bakterii, które po dostaniu się do krwioobiegu ofiary, zabijają ją w kilka sekund. Ten niezwykły gad z Komodo potrafi osiągnąć aż 3 metry długości i żyć nawet do 50 lat. Warany zostały odkryte w 1910 r.

Waran z Komodo to gatunek endemiczny, co oznacza, że spotykany jest tylko w jednym miejscu na świecie. Park Narodowy Komodo, leżący na trzech indonezyjskich wyspach, powstał, by chronić swoich małych "smoczych" mieszkańców. W 1991 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule o waranach z Komodo.

Zobacz wideo: Waran z Komodo ma zgoła inne parcie na szkło 

Zobacz też:

W "Hotelu Paradise 3" nadchodzi decydujący moment. Komu Bibi i Simon pokrzyżują plany? 

Zygmunt Chajzer pokazał zdjęcie ze swojej pierwszej pracy. "Myślałem, że to Jackie Chan"

Marcin Tyszka skończył 45 lat. Przypominamy jego słynne powiedzenia z "Top Model"

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0